V. BULAIČIO nuotr.

Panevėžyje – greičio aistruolių festivalis

Panevėžyje – greičio aistruolių festivalis

Aukštaitijos sostinėje šiandien šurmuliuoja didžiausias „Jawa“ motociklų gerbėjų suvažiavimas.

Garsus galingų motorų griausmas ir pagrindinėmis miesto gatvėmis judanti iš tolo blizgančių motociklų kolona jau nuo ankstyvo šeštadienio ryto traukė panevėžiečių dėmesį.

Pirmus penkerius metus greičio entuziastai rinkdavosi kaimyninėje Latvijoje ir tik pastaruosius dvejus tarptautinis festivalis „BALTIC JAWA“ organizuojamas Lietuvoje.

Iniciatyvos ėmėsi Panevėžio „Jawa“ gerbėjų klubas, vadovaujamas prezidento Tomo Kriukelio. Judėjimas gyvuoja jau aštuntus metus, o 2017-aisiais tapo oficialiu klubu, vienijančiu 16 pačių ištikimiausių šios dviratės transporto priemonės entuziastų, kurie neaplenkė ir šių metų festivalio.

Ankstyvą šeštadienio rytą motociklininkai rinkosi Piniavoje. Čia festivalio dalyviams sveikinimo žodį tarė rajono meras Povilas Žagunis, linkėdamas šventės tęstinumo.

„Jawa“ motociklų gerbėjų judėjimas gyvuoja jau aštuntus metus, o 2017-aisiais tapo oficialiu klubu.

Didžioji dalis susirinkusių plieninių žirgų gerbėjų į renginį atvyko pasibalnoję „Jawa“ ženklu pažymėtus dviračius – ir ne tik. Tačiau šventėje buvo galima pamatyti vieną kitą ir kitos markės sportinį ar retro, sovietinių laikų motociklą.

Dar savaitės pradžioje buvo sustabdyta išankstinė dalyvių registracija. Iš viso savo jėgas panoro išbandyti net 86 motociklininkai – trimis dešimtimis daugiau nei pernai. Nespėjusieji užpildyti reikiamų dokumentų, tai galėjo padaryti renginio rytą. Iš viso dalyvių skaičius pasiekė simbolinį šimtą.

T. Kriukelio duomenimis, daugiausia į šventę susirinko lietuvių. Bet yra svečių, atvykusių ir iš Suomijos, Latvijos, Rusijos bei Vokietijos.

Festivalio dalyvių laukia ne tik pramogos, bet ir išankstinio pasirengimo, dėmesingumo bei jėgos reikalaujančios rungtys. Jų ruožas specialiai parengtas Panevėžio darbo rinkos ir mokymo centro aikštelės teritorijoje.

Dalyviai varžysis tiek individualiose, tiek komandinėse rungtyse, kaip antai: padangos montavimas ir greitas jos pūtimas, tepalo cisternos ritinimas, greičio ruožas, padangų mėtymas, teniso kamuoliukų pataikymas į numatytą talpą, pilnos stiklinės vežimas jos neišlaisčius.

Po oficialiosios dalies, motociklininkų kolona trauks atgal Piniavos link. Čia susirinkę smalsuoliai galės pasigrožėti motociklų paroda, pasimėgauti šventine koncertine programa.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų