P. ŽIDONIO nuotr.

Panevėžyje fontanų sezonas žada naujų įspūdžių

Panevėžyje fontanų sezonas žada naujų įspūdžių

Kai tik liausis spausti šaltukas, Panevėžyje vėl pradės šniokšti fontanai. Juos planuojama įjungti skirtingu laiku ir šiemet mieste šoks jau keturi tokie įrenginiai, tarp jų – ir Nepriklausomybės aikštėje.

Tačiau iki fontanų sezono pradžios Savivaldybė dar bando išsiaiškinti Kultūros ir poilsio parko puošmenos įtartinai dažnų gedimų priežastį.

„Panevėžio specialaus autotransporto“ įmonės direktoriaus Rolando Ramūno teigimu, fontanų negalima jungti, kol naktimis laikosi minusinė temperatūra.

„Nors dieną šilta, bet jei naktį minusas, gali užšalti paviršiuje esantys purkštukai. Dėl tokios rizikos, manau, tikrai anksčiau gegužės nejungsime. Juk gamta mėgsta pokštus: trečiadienį – ledas, prisnigo, o vakar jau buvo 10 laipsnių šilumos“, – sako R. Ramūnas.

Ilgametė praktika rodo, kad Panevėžyje fontanai visada ir būdavo įjungiami gegužę, nebent lepindavo išskirtinai šiltas pavasaris. Tačiau šįmet sinoptikai net ir po Velykų dar nežada didesnės šilumos.

Pirmieji sušniokš Laisvės aikštėje bei Kultūros ir poilsio parke esantys fontanai.

Tačiau Senvagės fontanas bus sugrąžintas veikiausiai tik apie gegužės vidurį, mat tam reikalingi fiziniai darbai vandenyje ir vanduo turi labiau sušilti.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 8 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų