Populiarumas. Tradicinėse jau tapusiose varžybose dar prieš trejus metus dalyvavo 150 dviratininkų, šįmet trasose savo jėgas išbandė 312 dalyvių. L. Varanausko nuotr.

Panevėžyje – dviratininkų šventė

Panevėžyje – dviratininkų šventė

Panevėžys siekia įrodyti esąs ne tik Aukštaitijos, bet ir dviratininkų sostine. Šimtai panevėžiečių ir miesto svečių karštą sekmadienį sėdo ant ekologiškiausios transporto priemonės.

Aukštaitijos sostinėje startavo Panevėžio dviračių kroso taurės 2018 pirmasis etapas. Tai trečius metus vykstantis renginys, suburiantis įvairaus amžiaus tiek dviratininkus mėgėjus, tiek profesionalus. Tarp jų šiemet kaip niekad gausu vaikų.

Panevėžio klubo „Dviračiai“ prezidentas Rimantas Narkūnas pasidžiaugė, kad dalyvių skaičius nuolat auga.

„Prieš trejus metus šiose varžybose dalyvavo 150 dviratininkų, pernai – 230, o šįkart trasose savo jėgas išbandė 312 dalyvių“, – „Sekundei“ sakė R. Narkūnas.

Tradicinės tapusios varžybos jau išaugusios į tarptautines. Į jas suvažiavo dviratininkai iš Latvijos ir Ispanijos klubų.

Dalyviai pagal grupes važiavo skirtingus atstumus – kiek kam leidžia jėgos: nuo pusės kilometro iki 38,5 km. Renginyje dalyvavo ir elito grupė – patys geriausi dviratininkai, rungtyniaujantys ir pasaulinėse varžybose. Vienas jų – praėjusių metų Lietuvos dviračių kroso čempionas Domas Manikas.

Klubo „Dviračiai“ atstovo, buvusio pirmininko Stanislovo Grubliausko teigimu, važiavimas dviračiu Panevėžyje itin populiarus ir tokių renginių žmonėms itin reikia.

„Šios varžybos pritraukia būrius žmonių. Visi pilni įspūdžių. Jais dalijamasi ir žinia toli plinta. Tai viena aktyvių dviračių populiarinimo priemonių“, – įsitikinęs S. Grubliauskas.

Pagrindinėje grupėje, kur sportininkams reikėjo įveikti 38,5 km, nugalėtoju tapo panevėžietis Domas Manikas (1:18:48,3). Nugalėtojas trasoje važiavo vidutiniškai 29,3 km/h greičiu.

Antrąją vietą užėmė Panevėžio klubo „Dviračiai“ narys Tadas Sereika ( 1:23:22.5), o trečiąją – vilnietis Andrius Kamarauskas (1:26:27.4).

Kitose amžiaus grupėse nugalėtojais tapo E. Gedrovicas, V. Muteikis, V. Budreckytė, V. Martinkutė, D. Šiaudkulytė, E. Šimkus, A. Vilutytė, L. Vinskas, K. Noreikienė, E. Bauska, M. Gritėnas, I. Lipnevičienė, M. Zlatkus, O. Glebavičius, A. Lipnevičius, L. Šliavas.

Savaitgalį Kultūros ir poilsio parke ir jo prieigose varžęsi dviratininkai į Panevėžį vėl suvažiuos rudenį. Rugsėjo vidury jų laukia finalinis varžybų etapas. Pastarojo vieta dar nežinoma. Anksčiau finalinė rungtis vykdavo Rožyno mikrorajone, tačiau šiemet ten intensyviai darbuojantis kelininkams mąstoma apie Berčiūnus.

„Tikimės, kad finaliniame etape dalyvaus ne mažiau kaip 500 dviratininkų“, – mano R. Narkūnas.

Klubas „Dviračiai“ vienija 140 narių, o jų skaičius kaskart auga.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų