Panevėžio miesto savivaldyb4s nuotr.

Panevėžyje duris atvers regioninis STEAM centras

Panevėžyje duris atvers regioninis STEAM centras

Mažiau nei po mėnesio „Minties“ gimnazijos patalpose duris atvers Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras, ugdysiantis jaunuosius inovatorius.

Jame 7-12 klasių mokiniams bus atveriamos 4 standartizuotos laboratorijos – biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinerijos, robotikos ir IT ir viena specializuota Panevėžio regiono poreikius atitinkanti dirbtinio intelekto laboratorija.

Naujoje mokslo ir eksperimentų erdvėje bus ugdomi jaunieji inovatoriai, skatinamas mokinių susidomėjimas tiksliaisiais mokslais. „Laboratorijose mokiniai galės eksperimentuoti, atlikti įvairius tiriamuosius laboratorinius darbus, kurie apims penkias STEAM ugdymo sritis: gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, kūrybiškumo ir matematikos“, – sako Panevėžio STEAM centro padalinio vedėja Vaida Šiaučiūnė.

„Panevėžys sparčiai atsinaujina ir kasmet galime džiaugtis iš esmės vis labiau besikeičiančiu miesto veidu. Smagu, kad atsinaujina ne tik viešosios erdvės, bet mieste steigiamos įvairios naujos įstaigos. Viena jų – visų lauktas STEAM centras, kuris aktualus ne tik mūsų miesto, bet ir Panevėžio regiono vaikams. Tai bus puiki vieta jau nuo pat mažens domėtis tiksliaisiais technologijų, inžinerijos mokslais ir juos ateityje pritaikyti savo darbe“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

STEAM centras įsikūręs „Minties“ gimnazijos pirmajame aukšte, robotikos varžybų centro „RoboLabas“ kaimynystėje, kur daugiau kaip 700 kv. m patalpos buvo pritaikytos būtent šiam centrui. Atskyrus dalį pirmo aukšto patalpos perplanuotos ir suremontuotos. Įrengtose moderniose ir šiuolaikine įranga aprūpintose laboratorijose vienu metu galės dirbti penkiolikos moksleivių grupė, o mokytojai turės galimybę tobulintis ir kelti kvalifikaciją.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų