Mokslo metams einant į pabaigą, Panevėžys vėl renka geriausius mokytojus. (BNS nuotr.)

Panevėžyje diskutuota dėl mokslo metų ilginimo

Panevėžyje diskutuota dėl mokslo metų ilginimo

Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje pirmą kartą surengta viešoji konsultacija dėl mokslo metų trukmės ir mokinių pasiekimų gerinimo.

Diskusiją moderavęs Aurimas Perednis sakė kartą prof. Birutės Klaas, Tartu universiteto estų kalbos dėstytojos, buvusios prorektorės, paklausęs: Koks yra švietimo sėkmės receptas? Ji atsakė: „Švietimas tapo nacionaliniu viešų debatų objektu“.

Per diskusiją pasisakę mokyklų vadovai patvirtino, kad ilginti mokslo metus nebūtų didelė problema. Tačiau reikėtų pagalvoti, kaip vasarą užimti vaikus.

„Ugdymo proceso ilginimas būtų naudingas mokinių pasiekimams, nes būtų tiesiog daugiau pamokų, – sako Panevėžio rajono Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos direktorius Vaidas Pocius. – Bet sakyčiau, kad geriau ne pailginti birželį, o viena savaite trumpinti žiemos atostogas. Ir neskubėkime, tai darykime palaipsniui. Ir dėl to Lietuvos švietimas laimėtų. Palaikyčiau nuomonę, kad mokslo metus galime pradėti rugpjūčio pabaigoje“.

Pasak mokyklos direktoriaus, būtų galima ir pridėti vieną papildomą pamoką per savaitę, tik reikėtų susitarti, kokio dalyko. Ir tai tikrai turėtų teigiamos įtakos mokinių pasiekimams.

„Jeigu po 10 metų ugdymo procesas pailgės vos ne visais metais, tai, žinoma, kad tai pasitarnaus geresniam mokinių žinių įtvirtinimui. Bet mūsų mokyklai tai būtų didelis iššūkis, – prisipažįsta Rimvydas Latvys, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos direktorius. – Bet jei tai vaiko naudai, kad jis įgytų daugiau žinių, tai gerai. Juk mokytojo darbas yra dėl vaiko“.

Gali turėti teigiamos įtakos

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė pripažįsta, kad mokslo metų pailginimas turėtų teigiamos įtakos. Pasak J. Trifeldienės, jau diskutuota su mokyklomis apie tai, koks variantas būtų geresnis. Per visus mokslo metus ir taip nubyra pamokų – pvz., mokytojai išvažiuoja į kvalifikacijos tobulinimo renginius, juo nėra kuo apkeisti, mokiniai važiuoja į olimpiadas, taip irgi prarandamos pamokos. Jeigu mokslo metai būtų pailginti birželį, tai reikėtų pagalvoti, kaip užimti mokinius. Geros patirties turi kad ir Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, – ten labai stipri projektinė veikla, įdomi ir gerai organizuota tiriamoji veikla, pvz., gimnazistai atlieka tyrimus Notingalės pelkėje.

Panevėžio vicemeras Petras Luomanas siūlė pagalvoti, kaip būtų galima geriau išnaudoti dvi savaites, kaip sudominti mokinius, kad pakiltų mokinių rezultatai.

„Jei mokslo metus pailgintume tomis dvejomis savaitėmis vasarą, – tikrai jokios tragedijos nėra. Vyresni žmonės prisimena, kad mokėmės ir šeštadieniais. Jeigu norime pokyčių, liaukimės mąstyti kadencijomis, nes tai lyg traukinio stabčiojimas. Mūsų potencialas ir svarbiausia investicija turi būti – į jaunimo lavinimą. Galime pasidžiaugti, kad Panevėžio mokinių rezultatai geri, turime puikius pedagogus, puikius vadovus. Kada dėmesys sutelkiamas ir į praktinę veiklą, tada atsiranda ir rezultatai“, – sakė P. Luomanas.

Kaip informavo Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Audronė Šuminienė, jeigu būtų nuspręsta pailginti mokslo metus birželį, parengti kvalifikacijos tobulinimo kursai mokytojams, kaip organizuoti pamokas lauke. Tai būtų įrašoma į kvalifikacijos tobulinimo prioritetus.

Komentarai

  • o kodel diskusijoe nera nei vieno mokytojo pasisakymo, tik direktoriai, vadovai, ir vicemerai, t,y zmones kurie matyt turi didziausia kontakta su mokiniu , eilinis susitikimas del pliusiuko, kodel direktoriai nepasake kad 9 kl iki siol neturi lietuviu kalbos vadovelio, baigiasi mokslo metai vadovelio nera, kodel ponai vadovai nepasako, kad kol klasese sedes mokiniai su protiniu atsilikimu, kitiem mokytis bus blogiau ir t,t ir t,t graudziai atrodo kai direktoriu klanas turi teise spresti uz visa svietimo sistema

    • būtų mokytojai, tuomet nebūtų diskusijos. Būtų karti ginčai, kurių matyt niekas nenori:)

  • kodėl ne visus, o tik įtikusius direktorius pacitavote?

  • jei „problemos nėra“ mokytis birželio mėnesį, tada ponai nueikite birželio mėnesį ir pasėdėkite tvankiose klasėse, paposedžiaukite visą dieną prie uždarytų langų kaip vaikai (uždaro langus, kad nešokinėtų, arba varstomų langų nėra, nes sutaupė pirkdami vitrininius). Ar įmontavote klasėse kondicionierius, kad sakote „problemos nėra“?

    • Atsakyti
  • Nu jau kas daugiausia dejuoja, tai mokytojai. Gal paskaičiuokim, kiek jie valandų per savaitę dirba? Max 36. Tai jau tegul neverkia dėl savaitėlę trumpesnių atostogų.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų