Asociatyvi P. Židonio nuotr.

Panevėžyje dingęs berniukas rastas

Panevėžyje dingęs berniukas rastas

Panevėžyje gausios policijos pajėgos, padedamos kinologų su šunimis, trečiadienį sukilo ant kojų ieškoti iš darželio dingusio šešiamečio.

Po maždaug valandą trukusių paieškų berniukas rastas pėdinantis netoli namų. Specialiųjų poreikių turintis vaikas buvo spėjęs nueiti apie tris kilometrus.

Panevėžio policija, miesto Švietimo skyrius trečiadienį, maždaug 11.59 val., sulaukė pranešimo, jog iš Sirupio gatvėje esančio lopšelio-darželio „Pasaka“ dingo mažametis.

Pasak apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vadovės Odetos Jukniūtės, žaibiškai paskelbta plati vaiko paieška.

Berniuko puolė ieškoti šeši policijos ekipažai, į pagalbą pasitelkti kinologai su šunimis. Į paieškas leidosi ir pačios ugdymo įstaigos kolektyvas.

Artimųjų pagalbos prašymu masiškai dalijosi socialinių tinklų lankytojai.

Kol daugybė žmonių ieškojo berniuko, šis daugiau nei per valandą spėjo nukulniuoti nuo Sirupio gatvės iki Kniaudiškių g.

Išėjo pro atvirus vartus

Pasak darželio „Pasaka“ direktorės Almos Simonavičienės, nepastebėtas iš darželio kiemo išėjęs berniukas lanko specialiųjų poreikių grupę. Joje ugdomi septyni vaikai.

„Visi vaikai toje grupėje yra skirtingų specialiųjų poreikių“, – teigė direktorė.

Anot jos, berniuko pasigesta, kai jo grupės vaikai buvo ugdomi kieme. Tuo metu su jais lauke užsiėmė du suaugusieji – auklėtoja ir mokytojo padėjėja.

Pasak įstaigos vadovės, kad vaikučio nėra, pastebėta kiek daugiau nei po dešimties minučių. Iš tvora apjuosto kiemo berniukas išėjo pro maisto išvežiotojų paliktus atvirus teritorijos vartus.

„Kol aplėkėme darželio teritoriją, kol aplink ją, kol nuėjome į kaimyninį darželį ir kaimyninius namus, tas laikas ir susidėjo. Per tą maždaug valandą paieškų jis parėjo į namus“, – pasakojo įstaigos vadovė.

Visai atsitiktinai prie namų berniuką susitiko kaimynystėje gyvenanti to paties darželio logopedė. Puse krūvio dirbančiai specialistei kaip tik tuo metu buvo laisvas laikas.

Net ir atsiradus vaikučiui, direktorė apie įvykį šnekėjo negalėdama sulaikyti ašarų.

„Buvo tėveliai atėję į darželį. Apsikabinom, išsibučiavom, atsiprašėm, pasidžiaugė, kad vaikas protingas, parėjo į namus, o ne į kokį zoologijos sodą Kaune iškeliavo“, – kalbėjo A. Simonavičienė.

Laukia paaiškinimo

Panevėžio švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė teigia, jog dėl įvykio „Pasakoje“ bus atliekamas tyrimas.
„Darželio vadovė turės pateikti paaiškinimą, laukia ir pokalbis“, – sako vedėja.

Anot jos, lopšelio-darželio direktorė padarė viską, kas tokioje situacijoje priklausė.

„Įstaiga labai greitai sureagavo į vaiko dingimą. Iš karto informavo ir policiją, ir Švietimo skyrių, patys puolė ieškoti. Elgėsi teisingai ir labai kryptingai“, – mano S. Sėrikovienė.

Anot jos, miesto lopšeliuose-darželiuose įrengtos priemonės vaikų saugumui užtikrinti: teritorijos aptvertos, jos filmuojamos vaizdo kameromis. Nepaisant to, vedėjos nuomone, kartais lemtingų atsitiktinumų neišvengiama.

Manė, kad žaidžia slėpynių

Panevėžyje tai ne pirmas kartas, kai mažieji keliautojai pasprunka iš darželių.

Maždaug prieš trejetą metų vasarą į kelionę per miestą leidosi berniukas, vienas iškulniavęs iš lopšelio-darželio „Varpelis“. Laimė, šaligatviu žingsniuojantį vaiką pastebėjo praeiviai. Jie pirmieji ir pranešė policijai apie mieste vieną klaidžiojantį išsigandusį mažametį.

Pagal šį pranešimą atvykusiems pareigūnams pradėjus aiškintis, iš kur viešoje vietoje atsirado vienas mažametis, jo per pagalbos tarnybas ėmėsi ieškoti ir darželis „Varpelis“.

Tąkart įstaigos vadovybė aiškino, jog berniukas pradingo, kai vaikai žaidė kieme. Iš pradžių darbuotojai pamanė, kad mažylis tiesiog pasislėpė, esą jis mėgo slėpynes ir dažnai kalbėdavo apie pabėgimą. Netrukus paaiškėjo, jog situacija gerokai baisesnė.

Ėjo per pusę miesto

Mažųjų bėglių Panevėžyje pasitaikė ir 2017-aisiais. Tais metais iš dviejų darželių pasprukti sugalvoję trys mažyliai sukėlė ant kojų pedagogus, policiją bei Savivaldybę.

Tuomet vos dvejų metukų berniuką žingsniuojantį šaligatviu sustabdė dėmesį atkreipęs praeivis.

Iš kito darželio pasprukusių dviejų penkiamečių draugių ieškota kone valandą. Per tą laiką mažosios sugebėjo vienos per pusę miesto nukulniuoti pas močiutę.

Iš akių darželinukus išleidusios darbuotojos tada atsipirko įspėjimais, o Savivaldybės tuometis Švietimo ir jaunimo reikalų skyrius suskubo ikimokyklinėms įstaigoms rengti nurodymus uždrausti auklėtojoms darbo metu šnekučiuotis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų