G. Kartano nuotr.

Panevėžyje daugėja važinėjančių dviračiais ir paspirtukais

Panevėžyje daugėja važinėjančių dviračiais ir paspirtukais

Panevėžyje daugėja persėdančių iš automobilių ant dviračių ar paspirtukų.

Miesto Savivaldybės duomenimis, pernai išsinuomojus elektrinius paspirtukus mieste buvo nuvažiuota daugiau nei 141 tūkst. kilometrų, iš kurių 72,62 proc. vartotojų rinkosi trumpesnį nei 3 km atstumą. Vidutinė kelionės trukmė siekė15 min. Daugiausia keliauta po Panevėžio centrą. Paspirtukų nuomos paslaugomis naudojosi daugiau kaip 4 tūkst. unikalių vartotojų.

Šiemet Savivaldybė taip pat išdavė leidimą vienai iš elektroninių paspirtukų dalijimosi paslaugas teikiančių įmonių vykdyti veiką miesto viešose vietose.

Ekologiškų transporto priemonių tinklas Panevėžyje plėtojamas nuo 2018–ųjų.

„Beveik prieš du metus Panevėžio miesto savivaldybė ir elektrinių paspirtukų bei dviračių dalijimosi paslaugas teikiančios įmonės pasirašė memorandumą. Taip siekta prisidėti prie miestiečių ir miesto svečių keliavimo įpročių keitimo, tvaraus transporto naudojimo. Panevėžys atsinaujina, nuolat tobulinama infrastruktūra ir vis daugiau panevėžiečių naudojasi ekologiškomis transporto priemonėmis – dviračiais, paspirtukais. Žaliųjų transporto priemonių plėtra ir naudojimasis jomis džiugina, tačiau svarbu neprarasti budrumo ir būti atsakingais eismo dalyviais“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Komentarai

  • Verslininkai kvailiams parduos bet ka.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų