Asociatyvi „Sekundės“ archyvo nuotr.

Panevėžyje daugėja grupių lopšelinukams

Panevėžyje daugėja grupių lopšelinukams

Pastaraisiais metais stebima tendencija, kad panevėžiečiai į lopšelius-darželius pageidauja leisti vis mažesnius vaikus, tad mieste didėja lopšelinių grupių poreikis.

„Mieste gerėja ugdymo įstaigų infrastruktūra bei paslaugų kokybė. Ne išimtis ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos, kuriose vaikų skaičius pastaraisiais metais auga. Atsižvelgiame į tėvų lūkesčius ir ieškome sprendimų, kaip pertvarkyti grupes, kad įstaigose atsirastų daugiau grupių, skirtų 1, 2 ir 3 metų amžiaus vaikams. Planuojame, kad atnaujintame lopšelyje-darželyje „Rugelis“ vietoje įprastai formuojamų 2 lopšelio grupių, ateinantiems mokslo metams bus sudarytos 3 arba 4 grupės. Taip pat po rekonstrukcijos darbų plėsis ir regos centras „Linelis“. Šiuo metu vietų ikimokyklinėse ugdymo įstaigose pakanka, stengiamės, kad taip būtų ir ateityje“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Šiemet užbaigus regos centro „Linelis“ modernizavimo darbus šią įstaigą galės lankyti ne tik regos sutrikimus turintys, bet ir kiti miesto vaikai. Čia bus užtikrintas visavertis kiekvieno vaiko dalyvavimas ugdymo procese, atsižvelgiant į individualius poreikius ir galimybes.

Regos centre atliktas ne tik ugdymo aplinkos modernizavimas, bet ir pastato bei jo vidaus patalpų atnaujinimas – pastatytas ir baigiamas tvarkyti antras aukštas, kad į jį galėtų patekti neįgalieji, jiems įrengtas keltuvas. Laikantis ikimokyklinių įstaigų edukacinių erdvių modernizavimo kriterijų, įkurtos naujų grupių zonos, suremontuotos patalpos, kuriose bus įrengtas multisensorine įranga aprūpintas kabinetas.

Inovatyvia ugdymo aplinka išsiskirs ir dvi naujos, išskirtinio planavimo lopšelio-darželio „Rugelis“, puoselėjančio Valdorfo pedagogikos metodiką, grupės. Jose ugdysis 2-7 metų vaikai. Grupės bus formuojamos iš įvairaus amžiaus vaikų, kuriose vaikai ugdosi globodami jaunesnįjį, besilygiuodami į vyresnįjį, kaip vienoje didelėje šeimoje. Lopšelio-darželio ugdytiniams ūgtelėjus ir perėjus iš lopšelio į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes bus galimybė ugdytis moderniose grupėse. Jose ypatingas dėmesys skirtas grupių erdvių išdėstymui. Modernizuojant šią ugdymo įstaigą, išardytos buvusios pertvaros, grupėse erdvės tapo vientisos, daugiafunkcės, padalytos į miego, žaidimų, virtuvėlės, ugdymosi, ramybės zonas. Įrengtos įvairiaspalvės užuolaidos, atskiriant miego zoną nuo žaidimų ir ugdymosi zonos. Erdvės paskirstytos taip, kad vienoje patalpoje vyktų įvairios vaikų veiklos ir būtų galima jų kaita, vyktų judėjimas ratu.

Planuojantys leisti vaikus į ikimokyklinio ugdymo įstaigą tėvai kviečiami jau dabar teikti prašymus Savivaldybei.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų