Panevėžyje daugėja daiktų mainų stotelių

Panevėžyje daugėja daiktų mainų stotelių

Panevėžyje jau veikia pirmosios daiktų keitimosi stotelės. Tokie atiduotuvių punktai – naujovė mieste, pastaruoju metu sulaukianti vis didesnio visuomenės susidomėjimo.

Viena po kitos stotelės įrengtos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse – Savitiškio g. 8 ir Kėdainių g. 13. Pastaroji, didžiausia daiktų mainytuvė mieste, kurioje gyventojai nemokamai gali palikti nebenaudojamus daiktus ar jais dalintis.
Pasak Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiosios specialistės Rūtos Taučikienės, tvarios dalijimosi daiktais iniciatyvos siekis, kad dar naudojami įvairūs namų apyvokos daiktai netaptų sąvartynų atliekomis.
„Ne vieno namuose surastume daiktų, kurie nebenaudojami, nors dar tinkami. Tokius daiktus kviečiame panevėžiečius atvežti į daiktų mainytuvių stoteles. Čia galima palikti įvairius namų apyvokos reikmenis, elektros prietaisus, indus, vaikiškus daiktus, buityje naudojamą tekstilę ir pan. Seno daikto neišmetimas ir naujo nepirkimas, o tiesiog paprastas pasikeitimas – labai svarbus kiekvieno žingsnis mažinant atliekų kiekius bei saugant gamtą ir jos resursus“, – naujieną pristatė Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė R. Taučikienė.
„Keisk‘is“ – tai daiktų keitimosi iniciatyva, kuria skatinama nebereikalingus, bet dar tinkamus naudoti daiktus neišmesti, bet pristatyti į specialiai įrengtas patalpas ir pasikeisti su tais, kurie stokoja ar renkasi tvaraus gyvenimo būdą ir naudoja atnaujintus naudotus daiktus.
Panevėžyje didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles kartu su daiktų keitimosi stotelėmis eksploatuoja UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras (PRATC).
Atsinaujinti draugišku aplinkai būdu siūlo ir Panevėžio miesto kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“. Kartą per mėnesį Skaistakalnio parke įsikūrusiame centre organizuojamos antram gyvenimui skirtų drabužių mainytuvės ir paskaitos įvairiomis tvarios mados temomis. Veiklų metu panevėžiečiai gali keistis ne tik drabužiais, bet ir bižuterija ar kitais aksesuarais.
Gerų daiktų ir paslaugų mainytuvių internetinė platforma, skirta stokojantiems, veikia ir Panevėžio socialinių paslaugų centre.
Centro svetainėje gyventojams galima skelbti apie atiduodamus nebenaudojamus, tačiau dar geros kokybės daiktus, tokius kaip: drabužiai, avalynė, baldai, smulki buitinė technika, žaislai, judėjimo priemonės, mobilūs telefonai ir kt. daiktai.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų