"Sekundės" archyvo nuotr.

Panevėžyje darosi neramu: nusikaltimų skaičius auga

Panevėžyje darosi neramu: nusikaltimų skaičius auga

Panevėžio apskrities Vyriausiasis policijos komisariate registruojamų įvykių skaičius auga tačiau jo viršininkas Egidijus Lapinskas tą sieja su didėjančiu gyventojų nepakantumu pastebint pažeidimus.

Panevėžio apskrityje 100 000 gyventojų tenka 1012 nusikalstamų veikų.

Lyginant su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu, net 62,4 proc. išaugo nepilnamečių įvykdomų nusikalstamų veikų skaičius, 21,7 proc. padaugėjo nusikaltimų, kuriuos įvykdo neblaivūs asmenys, net 87,5 proc. išaugo nusikaltimų skaičius, kuriuos vykdant asmenys buvo apsvaigę nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų.

Vis dėlto, E. Lapinsko teigimu, Panevėžio apskrities policijos registruotų nusikalstamų veikų ištyrimo procentas viršija šalies nusikaltimų ištyrimo vidurkį (62,6 proc.). Taip pat šis rodiklis (nusikalstamų veikų ištyrimas), nors nežymiai, tačiau didėja.

Pristatydamas šių metų pirmojo pusmečio rezultatus žiniasklaidos atstovams, Panevėžio VPK viršininkas atkreipė dėmesį į policijos rengiamas prevencines programas, remiamas savivaldybių. Tai, anot jo, padeda užtikrinti gyventojų saugumą, skatinti policijos rėmėjų veiklą ir saugių kaimynystės grupių kūrimą.

Tačiau, pasak E. Lapinsko, kaip ir visoje šalyje, taip ir Panevėžio apskrityje, nerimą kelią smurtas artimoje aplinkoje, neblaivūs vairuotojai ir per menkas gyventojų dėmesys savo turto saugumui. Fiksuojami atvejai, kai asmenys nuo ilgapirščių nukenčia ne pirmą kartą, tačiau nepasimoko iš savo klaidų, neužtikrina pakankamos turto apsaugos.

Tendencija – girti smurtautojai

Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos viršininko T. Glotovo teigimu, į A lygio (kai žmogaus sveikatai ar gyvybei gresia pavojus) iškvietimus pareigūnai laiku (per 12 min.) spėja sureaguoti į 90 proc. įvykių. Anot jo, į tokio lygio iškvietimus nespėjama reaguoti 100 proc. dėl didelių atstumų iki įvykio vietos.

„Nors atstumai dideli, laiko skirtumai maži. Net jei į įvykio vietą pareigūnai atvyksta per 12,5 min. tai kvalifikuojama, kaip nespėjimas sureaguoti“, – teigė T. Glotovas.

Vis dar dominuoja smurto artimoje aplinkoje atvejai ir pastebima tendencija, kad dažniausiai smurtautojai ir nuo smurto nukentėję asmenys įvykio metu būna neblaivūs.

Pasak T. Glotovo, nerimą kelia ne tik neblaivūs smurtautojai, bet ir karą keliuose keliantys neblaivūs transporto priemonių vairuotojai. Pasak Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos viršininko, praeita savaitė rekordininkė – Panevėžio apskrities policijai įkliuvo net 16 neblaivių vairuotojų, kurių alkoholio kiekis kraujyje viršijo vidutinio girtumo laipsnį.

Panevėžio mieste ir rajone per šių metų sausį–birželį registruota 19 plėšimo atvejų.

Miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas V. Sabonis atkreipė dėmesį, kad įvykdytų plėšimų ištyrimą apsunkina tai, kad dažniausiai plėšimo aukomis tampa neblaivūs asmenys, kuriems sunku įvardyti nusikaltimo aplinkybes, apibūdinti įtariamuosius.

Saugiausia sekmadieniais ir antradieniais

Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininkas Virginijus Mačėnas avaringiausiu praėjusio pusmečio mėnesį Panevėžio mieste įvardijo gegužę. Per ją Panevėžyje registruota 16 eismo įvykių. Avaringiausios savaitės dienos – pirmadieniai (17 eismo įvykių) ir penktadieniai (14 eismo įvykių). Ypatingo atidumo reikalauja piko valandos nuo 16 val. iki 18 val., o saugiausia Panevėžyje į gatves išriedėti sekmadieniais ir antradieniais.

Pirmąjį 2018-ųjų metų pusmetį už KET pažeidimus surašyta 15 228 protokolai. Net 7 457 protokolai skirti greičio mėgėjams. V. Mačėnas priminė, kad greičio viršijimo tolerancijos riba – 10km/h, tačiau reikėtų nepamiršti, kad policijos pareigūnai dažnai vykdo priemones, kai taikoma nulinė greičio tolerancija.

Demaskavo narkotikų platintojus

Žiniasklaidai pristatytos kelios Panevėžio apskrities VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos ištirtos nusikalstamos veikos. Nuo 2018-ųjų gegužės pradžios pareigūnai aiškinosi didelio kiekio narkotinių medžiagų platinimo atvejį Panevėžyje. Nusikaltimą vykdė asmenys nuo 30 iki 52 metų amžiaus. Jie ypatingai kruopščiai planavo nusikalstamą veiką. Pareigūnai išsiaiškino, kad narkotinės medžiagos (kanapės ir jų dalys) buvo skirtos ne tik Panevėžio, bet ir Vilniaus rinkai. Asmenys naudojosi keliomis patalpomis Panevėžyje narkotinėms medžiagoms laikyti. Kanapes ir jų dalis vakuumuodavo plastikiniuose maišeliuose, kad šios neskleistų kvapo, būtų paprasta slėpti bei transportuoti. Kratų metu rasta daugiau nei 18 kg narkotinės medžiagos (kanapių ir jų dalių). Rinkoje jų vertė siektų 180 000 eurų. Pareigūnai penkiems asmenims pareiškė įtarimus, visiems jiems taikomos kardomosios priemonės. Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu gresia laisvės atėmimas iki penkiolikos metų.

Nuo kovo 24-osios iki liepos 3-iosios Panevėžio apskrityje pastebėtas vagysčių iš gyvenamųjų ir negyvenamųjų sodybų pagausėjimas. Ilgapirščiai kėsinosi į greitai ir lengvai realizuojamus brangius daiktus: keturračius, žoliapjoves, sodo traktoriukus. Sulaikyti du asmenys, kuriems pareikšti įtarimai dėl penkių nusikalstamų veikų. Kratų metų paimta daug įvairių vogtų daiktų. Už didelės vertės svetimo turto pagrobimą jeims gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Komentarai

  • laikas keist mentu vadus,kad policininkai butu.Ypatingai keliu policijos.Gal uztenka jiems prie degaliniu,aplinkelio keliukuose naktim miegoti,uz krumu uz greiti ir dirzus gaudyt,tegul islipa is automobiliu,po miesta pestutemis pasivaiksto,sankryzose pastovi

    • Tai kad NE VIENAS db policininkas nebemoka sankryzos reguliuoti,- tik ratu lazdele sukti.O ir eismo dalyviai kazin ar pamena kaip judeti tokioje vietoje

    • Aha, paklausk ka tie 3 ekipazai spes pestute padaryti….

  • „tačiau reikėtų nepamiršti, kad policijos pareigūnai dažnai vykdo priemones, kai taikoma nulinė greičio tolerancija.“ Ir jus dar norit pagalbos is visuomenes -pas mus irgi jau nuline tolerancija keliukams…

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų