Panevėžyje byra „darbiečių“ gretos

Panevėžyje byra „darbiečių“ gretos

Panevėžio miesto taryboje perstumdomos politikų kėdės – mažėja joje ir taip vos tris vietas turinčios Darbo partijos gretos. Pareiškimą, jog traukiasi iš „darbiečių“, partijos Panevėžio skyriui įteikė vienas matomiausių jų atstovų, miesto Tarybos narys Alfonsas Petrauskas. Jis taip pat yra ir Darbo partijos tarybos narys.

Politiko atsistatydinimą kolegos svarstys trečiadienį vyksiančiame partijos Panevėžio skyriaus tarybos posėdyje.

A. Petrauskas pareiškime nenurodo tokio sprendimo motyvų, tačiau teigia jaučiantis „darbiečius“ išsikvėpus.

„Darbo partija nebeturi, ką turėjo prieš daug metų. Nebeliko nei idėjų, nei žmonių, tik kalbos. Jokie sprendimai nebepriimami, atrodo, kad partijos taryba susirenka tik pasišnekėti dėl to, jog seniai besimatė. Partija nebeturi veido“, – teigė A. Petrauskas.

Tik du atstovus, išrinktus vienmandatėse apygardose, Seime teturinti Darbo partija pastaruoju metu išgyvena vidinę krizę. Nuo liepos, kai iš partijos pirmininko pareigų atsistatydino Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė, „darbiečiams“ laikinai vadovauja Šarūnas Birutis. Partijos pirmininko rinkimai numatomi vasarį. Šiuo metu į „darbiečių“ vadovus iškelta maždaug dešimt kandidatų. Kad sieks pirmininko posto, yra patvirtinęs ir Darbo partijos steigėjas Viktoras Uspaskichas, 20015-aisiais palikęs partiją ir šių metų liepą į ją vėl sugrįžęs.

A. Petrauskas tikina net ir V. Uspaschikui laimėjus pirmininko rinkimus, į partiją nebegrįšiantis.

„Į tą pačią upę nebelipsiu. Per daug toli viskas nuvažiavę. Nebėra apie ką ir su kuo partijoje kalbėti. Gal ir kiti supras, kad kai kurios idėjos nebeturi ateities“, – prasitarė politikas.

Korekcijos Taryboje

A. Petrauskas neigia, kad trauktis pastūmėjo didėjanti takoskyra tarp jo ir Panevėžio skyriaus pirmininko, buvusio Seimo nario, o dabar į verslą pasukusio Petro Narkevičiaus.

„Kai kuriais klausimais mūsų požiūriai išsiskirdavo, bet normalu, kad žmonių nuomonės ne visada sutampa, tikrai ne tas lėmė mano išėjimo iš partijos. Esmė, kad joje nebėra jokios dvasios, minčių. Viskas užgesę, išblėsę, visiems viskas tas pats“, – sako A. Petrauskas.

Jo nuomone, Darbo partijai neužtenka pakeisti pirmininką. Esą politinei jėgai reikia mažų mažiausia keisti pavadinimą.

Iš „darbiečių“ pasitraukiantis A. Petrauskas svarsto Panevėžio savivaldybės taryboje kurti nepartinių frakciją valdančiojoje daugumoje. Jo nuomone, į tokią galėtų jungtis nuo partinės priklausomybės laisvi Kęstutis Lukoševičius, vicemeras Aleksas Varna, buvęs valstietis Tomas Josas. Visgi A. Petrauskas neatmeta, jog gali pasilikti dirbti ir Darbo partijos frakcijoje, taip pat priklausančiai valdantiesiems. Tai būtų bene vienintelė galimybė jai išlikti, nes pagal Tarybos reglamentą frakcijai sudaryti reikalingi ne mažiau nei trys politikai. A. Petrauskui palikus „darbiečius“, šios partijos atstovų miesto Taryboje beliko du – Galina Kuzmienė ir Virginijus Viržintas.

Prastai auklėjo

Darbo partijos Panevėžio skyriaus pirmininkas Petras Narkevičius tikina, jog jam ši žinia netikėta. Neva dar visai neseniai pats kovėsi su A. Petrauską šalinti iš partijos nusiteikusiais kolegomis. Esą nedrausmingąjį „perauklėti“ buvo palikta panevėžiečiams.

„Prieš porą mėnesių, kai A. Petrauskas buvo svarstomas partijos prezidiume dėl jo metimo iš partijos, užėmiau gal net šiek tiek agresyvoką poziciją jį palikti. Kolegos paklausė mano nuomonės, perauklėti jį patikėjo skyriui. Maniau, kad šis klausimas jau padėtas į šalį“, – aiškino P. Narkevičius.

Už ką A. Petrauskas užsitraukė „darbiečių“ rūstybę, skyriaus pirmininkas nutyli, esą nenori viešinti vidinių partijos rūpesčių.

„Buvo įvairių argumentų. Grynai dėl drausmės dalykų“, – prasitarė P. Narkevičius.

Darbo partijos Panevėžio skyriuje yra apie 200 narių. Pirmininkas pripažįsta, kad pastaraisiais metais Aukštaitijos sostinėje „darbiečių“ gretos sumažėjusios.

Komentarai

 • KOL MAN REIKEJO LAIMET ZINOT KA = PARTIJA BUVO REIKALINGA . O DABAR ?

  • KOKIĄ čia bus partiją? Gi vėl linksniuoja , kurie tarybiniais laikais sėdėjo šiltai partinėse būstinėse, kas Panevėžio r.sav. 4-ame a. ..partijos ….Kad ten patektum, reikėjo baigti partinę mokyklą.(aukštają).

 • Petrauskas yra Narkevičiaus protežė. Buvo jaunų, energingų narių į tarybą siūlyti. Bet Narkevičius pasirinko Petrauską. Va, dabar ir turi… ką pasirinko

 • Ta politine prostitute zmones rinko kaip darbo partijos nari.o jei nebenori buti darbo partijoj lauk is tarybos…..

 • Ponas A. Petrauskai kur sekantis žingsnis pas socdemus ?

 • kad stotum į darba parcijas šaiką?

  • Atsakyti
 • pkpkpk,

 • šiaip jis turėtu šią vietą užleisti kitam DP nariui.nes žmonės rinko DP atstovą..

 • Alfonsai,tu šaunuolis,seniai reikėjo tai padaryti,kuris, save gerbiantis žmogus, galėtų tiek ilgai ištverti, būnant kartu su P.NARKEVIČIUMI,sveiknu,dėl žmogiško objektyvaus pasirinkimo,nes DP – JAU ISTORIJA !!!!!

 • Vienas iš labai nedaugelio pagarbos vertų Panevėžio politikų. Gerbiu jo tokį sprendimą.

  • Atsakyti
 • ,Kaip partynis,taip ir „aferistas“ ar dar blogiau ,seniai reikia tas visas partijų šėryklas išvaikyti,tai LT „DUOPKASIAI“

Rodyti visus komentarus (11)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų