P. Židonio nuotr.

Panevėžyje bus teisiami penki nelegalų gabentojai

Panevėžyje bus teisiami penki nelegalų gabentojai

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai baigė ikiteisminius tyrimus ir teismui perdavė penkias bylas dėl neteisėtų migrantų gabenimo per Lietuvos Respublikos teritoriją.

Į teisiamųjų suolą Panevėžio apygardos teisme sės Kubos, Tadžikistano ir Estijos piliečiai, bandę per Lietuvą į Vakarų Europą išgabenti 24 neteisėtus migrantus.
Kaltinamiesiems gresia iki 8 metų nelaisvės bei automobilių, kurių vertė nuo kelių iki keliolikos tūkstančių eurų, konfiskavimas.
Bylos duomenims, pernai spalio 8 dieną Zarasų rajone Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai sustabdė patikrinti automobilį „Peugeot“ vokiškais registracijos numeriais.
Paaiškėjo, kad 46 metų Kubos pilietis N. R. C., gyvenantis Lenkijoje, juo vežė tris savo tautiečius, neteisėtai į Lietuvą patekusius iš Baltarusijos.
Tą pačią dieną Rokiškio rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai stabdė automobilį „Seat Altea“. Automobilio vairuotojas iš pradžių nestojo, bandė važiuoti toliau. Galiausiai „Seat“ sustabdžius paaiškėjo, kodėl jį vairavęs 29 metų Tadžikistano pilietis A. S. vengė pareigūnų.
Automobilio salone sėdėjo 6 neteisėti migrantai, dar vienas buvo vežamas bagažinėje. Taip iš Latvijos į Lenkiją per Lietuvą gabenti 6 Indijos piliečiai bei vienas Afganistano Islamo Respublikos pilietis.
Lapkričio 1-ąją Pasvalio rajone Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai sustabdė automobilį „Mercedes Benz 212“, kurį vairavo 27 metų Estijos pilietis V. D.
Jis iš Latvijos gabeno keturis neteisėtus migrantus – tris Sirijos Arabų Respublikos piliečius ir vieną iš Maroko Karalystės. Pastarieji neseniai buvo neteisėtai patekę į Latviją iš Baltarusijos ir apgyvendinti Latvijos prieglobsčio prašytojų centre.
Lapkričio 4-ąją Panevėžio rajone automobilį „Audi A6 Avant“ sustabdė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai.
Prie vairo sėdėjo 46 metų estas A. D.
Jo vairuojamu automobiliu vyko keturių asmenų šeima iš Afganistano Islamo Respublikos. Netrukus nustatyta, kad „Audi“ keleiviai – neteisėti migrantai, savavališkai pasišalinę iš Prieglobsčio prašytojų centro Latvijoje.
Vos prasidėjus lapkričio 29-ajai, Panevėžio rajone patruliavęs Panevėžio policijos ekipažas patikrino degalinėje sustojusį mikroautobusą „VW Caravelle“.
Jį vairavo pilietybės neturintis 51 metų Estijos gyventojas V. K. Kartu važiavo šeši Sirijos Arabų Respublikos piliečiai, pasprukę iš Latvijos prieglobsčio prašytojų centro.
Dėl kiekvieno neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną atvejo buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.
Dauguma šių bylų kaltinamųjų pripažįsta, kad neteisėtus migrantus per Lietuvą gabeno norėdami užsidirbti pinigų. Tokio neteisėto verslo organizatoriai jiems žadėjo piniginį atlygį po to, kai keleiviai bus nugabenti į sutartą vietą.
Baudžiamasis kodeksas numato, kad tam, kas neteisėtai per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno nuolatinės gyvenamosios vietos Lietuvoje neturintį užsienietį arba neteisėtai valstybės sieną perėjusį tokį užsienietį gabeno ar slėpė Lietuvos teritorijoje dėl savanaudiškų paskatų, numato laisvės atėmimą iki 8 metų.
Kaip baudžiamojo poveikio priemonė gali būti taikomas ir automobilių bei kitų daiktų, kurie buvo naudojami nusikalstamoms veikoms atlikti, konfiskavimas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų