Panevėžyje bus įteikti G. Petkevičaitės-Bitės medaliai

Panevėžyje bus įteikti G. Petkevičaitės-Bitės medaliai

 Pirmadienį Panevėžyje, Juozo Balčikonio gimnazijoje, bus įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“.

Šiemet jais apdovanoti bus 16 laureatų, pranešė Seimas.

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą, medaliai bus įteikti Kazickų šeimos fondui, poetui Viktorui Rudžianskui, visuomenininkams Laimai ir Jonui Šalčiams, režisierei Vitai Vadoklytei.

Studentė Rugilė Grendaitė, Kovo 11-osios Akto signataras Mečys Laurinkus, advokatas Ignas Meškauskas, mokytoja Audronė Pileckienė apdovanojimus gaus už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą.

Už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje įvertinta poetė Erika Drungytė, esperantininkas Povilas Jegorovas, visuomenininkė Dalė Poškienė, visuomenininkas Antanas Rašinskas.

Apdovanojimų už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes sulauks rašytojas Andrius Jakučiūnas, redaktorė Liuda Jonušienė, visuomenininkas Steponas Algimantas Kubeckas ir visuomenininkė Ona Voverienė.

Šiemet medalio konkursui iš viso sulaukta 34 kandidatų.

Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalį „Tarnaukite Lietuvai“ yra įsteigęs Seimas.

Jis paprastai teikiamas kasmet kovo 30 dieną, G. Petkevičaitės-Bitės gimimo dieną, Panevėžyje, tačiau šįkart dėl koronaviruso grėsmės iškilmės perkeltos į spalį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų