Panevėžyje bus diegiama elektroninio bilieto sistema

Panevėžyje bus diegiama elektroninio bilieto sistema

Aukštaitijos sostinė taps dar vienu šalies miestu, kuriame veiks elektroninio bilieto sistema.

Miesto Savivaldybė drauge su VšĮ Panevėžio keleiviniu transportu pasirašė viešojo pirkimo sutartį dėl pagrindinės elektroninio bilieto dalies sistemos funkcionavimui reikalingos techninės, programinės įrangų įsigijimo, montavimo ir paleidimo darbų.

„Panevėžiečiams ir miesto svečiams siekiame sukurti patikimą, patrauklų viešąjį keleivinį transportą. Džiaugiamės, kad elektroninio bilieto sistemos, kaip vienos iš darnaus judumo plano dalių, įgyvendinimas juda į priekį. Šiuo metu deriname detalų įgyvendinimo planą su konkursą laimėjusia inovatyvių sprendimų viešajam transportui tiekėja iš Estijos „Ridango“, turinčia patirties diegti tokias sistemas ir Skandinavijos šalyse, ir Lietuvoje. Planuojame, kad jau šį rudenį viešojo transporto keleiviai galės naudotis patogia ir ganėtinai paprasta elektroninio bilieto sistema. Tikimės, kad tai bus svari paskata panevėžiečiams iš asmeninio transporto persėsti į viešąjį ir mieste keliauti darniai“, – komentavo Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Miesto viešajame transporte ketinama įrengti vairuotojams patogius darbo kompiuterius ir keleiviams – bekontakčius komposterius, o miesto centre esančiose 6 stotelėse numatytos įrengti švieslentės, kuriose keleiviai galės matyti realiu laiku besikeičiančius grafikus, autobusų tvarkaraščius, bus įdiegtas interaktyvus maršrutų žemėlapis, teikiama informacija apie darnaus susisiekimo galimybes su kitomis miesto dalimis, kita aktuali informacija apie miesto viešąjį transportą, darnųjį judumą. Taip pat, visi keleiviai, turintys išmaniuosius telefonus, galės realiu laiku stebėti pasirinktos stotelės informaciją apie atvykstančius autobusus „virtualioje stotelėje“.

Elektroninio bilieto sistemos įgyvendinimą planuojama atlikti 2 etapais: iki birželio vidurio parengti el. bilieto sistemą (infrastruktūra, programinė įranga, prieigos) ir iki liepos pabaigos – įdiegti el. bilietą.

Bendra projekto vertė – per 1,6 mln. eurų. Didžioji dalis lėšų finansuojama Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, likusios – miesto biudžeto lėšos.

Komentarai

  • o ka darysim bobutes kurio neturim ismaniojo

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų