M. Garucko nuotr.

Panevėžyje balsavo maždaug trečdalis rinkėjų

Panevėžyje balsavo maždaug trečdalis rinkėjų

Antrasis merų rinkimų turas baigtas – rinkimų apylinkės uždarė duris, komisijos skaičiuoja balsus. Kuris iš dviejų kandidatų į Panevėžio merus – antros kadencijos siekiantis Rytis Račkauskas ar Seimo narys Povilas Urbšys – švęs pergalę ir ką meru išsirinko Panevėžio rajono gyventojai – ilgametį merą valstiečių atstovą Povilą Žagunį ar vicemerą socialdemokratą Antaną Pocių –  paaiškės jau po kelių valandų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Panevėžyje iš 79 936 rinkėjų antrajame ture balsavo 34,56 proc. Pasyviau už panevėžiečius merą rinko tik Panevėžio rajono gyventojai, kur iš 32 591 turinčiojo balsavimo teisę ja pasinaudojo vos 27,85 proc., ir Klaipėdos rajono rinkėjai – čia iš 47299-ių balsuoti atėjo 31,30 proc.

Panevėžyje aktyviausiai balsavo Pilėnų rinkimų apylinkės gyventojai. Čia antrame ture merą rinko 40,86 proc. šioje apylinkėje registruotų rinkėjų. Pasyviausi buvo registruotieji Staniūnų rinkimų apylinkėje – čia balsavo vos 26,30 proc. Panevėžio rajone daugiausia – per 40 proc. – rinkėjų sulaukta Sujetų ir Vadoklių rinkimų apylinkėse, mažiausiai – Žibartonyse ir Liberiškyje, kur rajono merą rinko vos per 17 proc. čia turinčiųjų balsavimo teisę.

Aktyviausiai merą rinko Lazdijų rajono žmonės. Čia prie balsadėžių atėjo net 64,21 proc. rinkėjų. Savo kraštui neabejingi buvo ir ignaliniečiai. Šiame rajone mero rinkimų antrajame ture sudalyvavo 57,74 proc. rinkėjų.

Didmiesčiuose rinkėjai buvo kur kas pasyvesni. Vilniuje, turinčiame 446 133 rinkėjų, antrajame ture balsavo 44,32 proc. Čia dėl svarbiausio Savivaldybėje politinio posto kovojo buvęs meras Artūras Zuokas ir dabartinis meras Remigijus Šimašius. Klaipėdoje iš 130 487 turinčiųjų balsavimo teisę prie balsadėžių atėjo 34,94 proc.

Visoje Lietuvoje rinkėjų aktyvumas siekė 41,22 proc.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų