badminton.lt nuotr.

Panevėžyje – aukščiausio lygio turnyras

Panevėžyje – aukščiausio lygio turnyras

Kitą savaitę Panevėžys gyvens badmintono ritmu. Keturias dienas, birželio 6–9 dienomis, Aukštaitijos sostinėje vyks pasaulinis reitingo turnyras „RSL Lithuanian International 2019“.

Panevėžyje dar neregėtame tarptautiniame badmintono turnyre dalyvaus 220 sportininkų iš 36 pasaulio šalių. Panevėžyje žiūrovai išvys daug pajėgių sportininkų iš visos Europos. Tarp paraiškas pateikusių dalyvių bus sportininkų iš Australijos, Malaizijos, Indijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Trinidado ir Tobago, Čilės ir kitų šalių.

Birželio 6 dieną Panevėžio „Cido“ arenoje startuosiantis turnyras prasidės sportininkų kovomis kvalifikacinėse varžybose. Per dvi pirmas dienas paaiškės tie badmintonininkai, kurie iškovos kelialapius į atkrintamąsias varžybas. Šeštadienį vyks aštuntfinaliai ir ketvirtfinaliai, o sekmadienį – pusfinaliai ir finalai.

„Cido“ arenoje sportininkai varžysis penkiose kategorijose: vyrų bei moterų vienetų, vyrų bei moterų dvejetų ir mišrių dvejetų. Pagal turnyro reglamentą vyrų ir moterų vienetų varžybose po 24 aukščiausią reitingą turinčius sportininkus kovas pradės iš karto nuo atkrintamųjų varžybų – 1/16 finalo. Prie jų prisijungs po 8 dalyvius, kurie sėkmingiausiai pasirodys kvalifikacinėse varžybose.

Aukščiausias reitingas – prancūzų

Panevėžyje vyrų grupėje aukščiausią reitingą pasaulyje (149 vieta) turės prancūzas Leo Rossi. Dar penki badmintonininkai patenka tarp geriausiųjų pasaulio antrojo šimtuko žaidėų: čekas Janas Louda (161), Moldovos atstovas Kristianas Savinas (180), danas Karanas Rajarajanas (181), britas Samas Parsonsas (186), malaizietis Seng Zoe Yeoh (196).

Šiame turnyre dalyvaus ir visi pajėgiausi šiuo metu aktyviai sportuojantys Lietuvos badmintonininkai. Turnyre tikrai išvysime Vytautę Fomkinaitę ir Gerdą Voitechovskają, jau užsitikrinusias kelialapius į II Europos žaidynes. Turnyre savo jėgas išmėgins ir kiti Lietuvos badmintono rinktinei atstovaujantys sportininkai.

Vyrų grupėje išvysime ir 14 mūsų šalies atstovų, kurie savo pasirodymą pradės nuo kvalifikacinio barjero ir kovos dėl teisės žaisti atkrintamosiose varžybose. Aukščiausią reitingą tarp lietuvių turi Markas Šames, kuris užima 593 vietą.

Moterų grupėje Panevėžyje reitingo lydere bus prancūzė Yaelle Hoyaux, užimanti 131 vietą. Po jos rikiuosis anglė Abigail Holden (160) ir baltarusė Alesia Zaiceva (166). Pačioje trečiojo šimtuko pradžioje esančios mūsų šalies sportininkės Vytautė Fomkinaitė (206) ir Gerda Voitechovskaja (222) kovas pradės nuo 1/16 finalo.

Moterų dvejetų varžybose V. Fomkinaitė ir G. Voitechovskaja turi patį aukščiausią iš mūsų šalies sportininkų reitingą pasaulyje – 106 vieta.

Olimpietis, daugkartinis Lietuvos čempionas Kęstutis Navickas į turnyrą sugrįžta kitu – trenerio amplua. Šį kartą į Lietuvą jis
atlydės visą plejadą Europos badmintono talentų, kurie Europos badmintono federacijos (Badminton Europe) įsteigtame aukščiausio
sportinio meistriškumo treniruočių centre Danijoje ruošiasi svarbiausiems savo gyvenimo startams. Šiame centre kurį laiką stažavosi ir viena pajėgiausių Lietuvos badmintonininkių Gerda Voitechovskaja.

Šventė Panevėžyje

Olimpinė badmintono sporto šaka šiuo metu itin sparčiai populiarėja Europoje ir Lietuvoje, ką pastebi ir šio turnyro organizatoriai. Lietuvoje rengiami pasaulio reitingo turnyrai kasmet gerina populiarumo rekordus. Varžybų organizatoriai tikisi, kad modernioje Panevėžio „Cido“ arenoje vyksiantis turnyras pratęs šią gražią tradiciją.

Panevėžio badmintono klubo vadovas ir pagrindinis šio renginio organizatorius Linas Supronas teigia, kad tokio aukšto lygio renginio miesto badmintono aistruoliai dar niekada neturėjo.

„Visi džiaugiasi tokio lygio renginiu. Šis badmintono turnyras – didelė šventė, o kartu ir atsakomybė Panevėžio miestui. Ankstesniais metais vykę pasaulio reitingo „Lithuanian International“ turnyrai pritraukdavo vis didėjantį būrį ir Lietuvoje itin sparčiai populiarėjančios sporto šakos – badmintono aistringų gerbėjų. Panevėžyje rengiamas pasaulio reitingo turnyras „RSL Lithuanian International 2019“ – tai puiki proga susipažinti su badmintono sportu iš arčiau ir pamatyti aukščiausio lygio sportinio badmintono kovas“, – „Sekundei“ sakė L. Supronas.

Turnyro tvarkaraštis

„RSL Lithuanian International 2019“ turnyro tvarkaraštis:

Birželio 6 d. (ketvirtadienį) 9.00–21.00 kvalifikaciniai žaidimai.
Birželio 7 d. (penktadienį) 9.00–11.00 kvalifikacinio turnyro
finalai, 11.00–21.00 pagrindinio turnyro pirmieji ratai.
Birželio 8 d. (šeštadienį) 9.00–20.00 aštuntfinalių ir ketvirtfinalių kovos.

Birželio 9 d. (sekmadienį) 10.00–12.30 turnyro pusfinaliai, 13.00–17:00 finalai ir nugalėtojų apdovanojimai.

Visas dienas įėjimas į renginį nemokamas, todėl turnyro organizatoriai tikisi daug žiūrovų dėmesio.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų