Panevėžyje atidaryta ukrainiečių savaitgalinė mokyklėlė

Panevėžyje atidaryta ukrainiečių savaitgalinė mokyklėlė

Panevėžio švietimo centre šeštadienį atidaryta ukrainiečių savaitgalinė mokyklėlė “Надія”.

Savaitgalinėje mokyklėlėje ukrainiečiai mokysis ne tik lietuvių kalbos. Čia vyks edukacijos, sporto treniruotės, ukrainiečių kalba bus pristatomos lietuvių bei ukrainiečių tradicijos, papročiai, kalbama apie kultūrinius skirtumus.

„Suprantame, kad atvykus į kitą šalį laukia ne vienas iššūkis, kurių svarbiausias – sėkmingai integruotis į vietos bendruomenę. Gyvenant Lietuvoje kalbos žinios būtinos, todėl darome viską, kad padėtume Ukrainos piliečiams greičiau išmokti kalbą ir jiems būtų lengviau pritapti mūsų šalyje. Savaitgalinėje mokyklėlėje laukiami visi – ir vaikai, ir suaugusieji. Dėkoju šio projekto partneriui Panevėžio švietimo centrui už skiriamą laiką ir pagalbą iš karo zonos pas mus atvykusiems žmonėms. Linkiu kuo didžiausios sėkmės mokytojams ir mokiniams, kurie mokysis mūsų gimtosios kalbos, susipažins su lietuvių kultūra“, – atidarymo metu kalbėjo Panevėžio vicemerė Loreta Masiliūnienė.
Panevėžio savivaldybė nuo pat karo pradžios ukrainiečiams suteikia galimybę mokytis lietuvių kalbos. Mokymai gausiausiai lankomi, kadangi prisitaikoma prie pamainomis dirbančių klientų – mokymai vyksta ir rytais, ir vakarais.
Šiuo metu Panevėžio bendrojo ugdymo mokyklose mokosi 199 ukrainiečiai,  ikimokyklinio ugdymo įstaigose – 104. Naujausiais duomenimis Panevėžyje apsistoję 2365 Ukrainos piliečiai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų