Panevėžyje atidaryta nauja mokslo ir inovacijų erdvė

Panevėžyje atidaryta nauja mokslo ir inovacijų erdvė

Džiugi žinia Panevėžio regiono švietimo bendruomenei: gruodžio 14 d. duris atvėrė modernus Panevėžio švietimo centro padalinys – Panevėžio STEAM atviros prieigos centras, įsikūręs robotikos centro „RoboLabas“ kaimynystėje.

Tai nauja mokslo ir žinių erdvė, skirta Panevėžio regiono mokiniams, kur bus galima gilinti gamtos, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos mokslų žinias ir praktinius gebėjimus. Moderniai įrengtose laboratorijose 7–12 kl. mokiniai atliks įvairius bandymus ir eksperimentus, rengs brandos darbus. Centre vyks olimpiados, konkursai, edukacinės veiklos, susitikimai su įvairių profesijų atstovais.

„Pagaliau atėjo ilgai laukta ir miesto bendruomenei labai svarbi diena – STEAM atidarymas. Džiaugiuosi, kad po tiek metų darbo galime džiaugtis rezultatais – aukščiausius standartus atitinkančiomis erdvėmis bei įranga ir, svarbiausia, surinkta puikia komanda, kuri, neabejoju, įsuks čia kokybišką veiklą bei pritrauks jaunimą. Naudodamasis proga noriu padėkoti visiems prisidėjusiems, kad STEAM‘as toks, koks yra, taptų realybe. Noriu padėkoti rėmėjams, kurių dėka šiandien turime puikios patrauklios įrangos – ačiū Jums, kad tikite Panevėžiu ir jo strategine kryptimi. Linkiu sėkmės visiems ir turiningos veiklos STEAM centrui“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

STEAM atviros prieigos centre įrengtos 4 specializuotos laboratorijos – chemijos, fizikos ir inžinerijos, robotikos ir IT, dirbtinio intelekto. Kadangi Panevėžyje industrinių ir pramoninių robotų poreikis kasmet didėja, todėl, atsižvelgus į išskirtinius regiono poreikius, įkurta dirbtinio intelekto laboratorija. Aukštaitijos sostinei labai aktualus kvalifikuotų specialistų poreikis, todėl tikimasi, kad STEAM centro veikla paskatins jaunąją kartą jau mokyklos suole domėtis inžinerija, technologijomis.

„Džiugu, kad STEAM centras plėtos įtraukiojo ugdymo idėjas, progimnazijų ir gimnazijų mokiniams rengs integruotas pamokas. Centro laboratorijos aprūpintos naujausia įranga, įvairiais šiuolaikiškais prietaisais, robotais, jų valdymo ir programavimo sistemomis, todėl mokiniai čia galės konstruoti, tyrinėti, programuoti, eksperimentuoti, kurti, susipažinti su dirbtiniu intelektu. Be to, tikimasi, kad ši mokslo ir inovacijų erdvė paskatins ateities kūrėjus domėtis naujausiomis technologijomis, inžinerija“ – džiaugiasi Panevėžio švietimo centro padalinio direktorė Asta Malčiauskienė.

STEAM centro vedėja Vaida Šiaučiūnė pasakoja, kad centre mokiniai mokykloje įgytas teorines žinias galės pritaikyti atlikdami įvairius bandymus, tyrinėdami įvairius procesus, išmoks kurti ir valdyti dirbtinį intelektą, programuoti robotus.

STEAM atviros prieigos centrai kuriami įgyvendinant ES investicijų projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Projekto veiklos yra finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Komentarai

  • Kuria visokius beprasmiškas centrus tikslu sukurt veltėdžiams naujų biudžetinių pareigų.Ką žmoniems reikią tą naikina.Cirkas

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų