Panevėžyje atidaroma nauja šeimos klinika

Panevėžyje atidaroma nauja šeimos klinika

Liepos mėnesį Ramygalos g. atidaroma nauja šeimos klinika – Panevėžio šeimos medicinos centras. Į ją pakviesti dirbti jauni gydytojai, kurie jau spėjo įgyti žmonių pasitikėjimą. Medicinos centro vadovė Ieva Milinskaitė sakė, jog turi aiškią klinikos darbo viziją, nes tai jos ilgai brandinta svajonė.

Mintys ir norai materializuojasi

„Medicina man artima nuo mažens. Mano krikštamotė buvo vyresnioji bendrosios praktikos slaugytoja poliklinikoje, dažnai vesdavosi mane į darbą. Man, ketverių, penkerių metų vaikui, viskas ten buvo be galo įdomu. Jau tada nusprendžiau: kai užaugsiu, irgi būsiu medikė“, – pasakojo I. Milinskaitė. Pabaigusi burnos higienos studijas Panevėžio kolegijoje, ji penkerius metus dirbo Panevėžio dantų protezavimo centre. Iš pradžių pagal specialybę, vėliau vadovas jai pavedė administruoti viso klinikų tinklo darbą, kuruoti padalinius Panevėžyje, Kupiškyje, Joniškyje ir Pakruojyje. Teko organizuoti 40 žmonių kolektyvo veiklą. Antroji Ievos specialybė – KTU studijuoja verslo vadybą ir ekonomiką.

Būtent šiame darbe galutinai subrendo idėja įkurti šeimos medicinos centrą. Medicinos įstaigos vadyba turi savo specifiką, kurią jauna moteris gerai išmano. Nuo vadybos, pasak jos, daug priklauso medicinos paslaugų kokybė. Tačiau vien tik šių žinių nepakanka. „Ką nors naujo sukurti nėra paprasta, – pripažino I. Milinskaitė. – Ypač kai iš aplinkinių dažnai teko girdėti skeptiškas užuominas, kad bus sunku, sudėtinga, kad nepavyks. Aš vadovaujuosi principu: geriau pabandyti, nei nebandyti ir vėliau galėtis. Svarbu požiūris. Jei prisistatysi sau neįveikiamų barjerų, jų ir neįveiksi. Aš jų nestatau. Kai labai nori, norai ir mintys materializuojasi. Žmogus viską gali, tik reikia labai norėti ir stengtis. Esu jauna ir man netrūksta entuziazmo.“

Naujos šeimos klinikos Panevėžyje, Ramygalos g., įkūrėja Ieva Milinskaitė: klinikoje dirbs jauni, geri gydytojai.

Pakvietė gerus jaunus gydytojus

Svarbiausias kriterijus, pagal kurį buvo suformuotas klinikos gydytojų ratas, – geri jų pacientų atsiliepimai. „Kadangi Panevėžio medikų bendruomenė man pažįstama, nebuvo sunku sužinoti, kuriuos gydytojus žmonės plačiai pažįsta ir gerbia. Esu labai patenkinta, kad visi, kuriuos kvietėme, sutiko pas mus dirbti. Didžioji dalis – jauni žmonės, turintys naujausių medicinos žinių, galintys padėti ir rūpintis savo pacientais, nes dar gyvas jų troškimas įsitvirtinti savo profesijoje. Apskritai jaunoji gydytojų karta išsiskiria kitokiu požiūriu į pacientus. Jis daug žmogiškesnis, dėmesingesnis, draugiškesnis. Esu visiškai rami, kad su tokiu gydytojų kolektyvu mus lydės sėkmė“, – sakė klinikos vadovė.

Šiame centre dirbs du šeimos gydytojai, penki odontologai, du akušeriai-ginekologai, gydytojas echoskopuotojas.

Vos paskelbus socialiniuose tinkluose apie planuojamą atidarymą, klinika sulaukė netikėto ažiotažo. „Mieste daug privačių klinikų. Maniau, kad daugelis jau turi savo gydytojus. Visgi akivaizdu, jog gerų medicinos paslaugų paklausa didelė. Žmonės ieško dėmesio ir nuoširdaus noro padėti. Juk pas gydytoją kiekvienas ateina su savo liga. Ką galiu pažadėti? Stengsimės būti draugiški, ypatingą dėmesį skirsime pacientams, kurie bus prisiregistravę pas mus, stengsimės suteikti visas reikalingas paslaugas ir patys, ir pasitelkę partnerius – tyrimų laboratorijas. Didžiausia mūsų sveikatos priežiūros sistemos rykštė – eilės, o šiuo metu dėl pandemijos jos ypač didelės. Stengsimės, kad pas mus nevargintų ilgas laukimas, kad žmonės jaustų, jog klinikoje yra laukiami“, – dėstė I. Milinskaitė.

Klinika šeimos moterims

Panevėžio šeimos medicinos centras kuriamas bandant įlįsti į šeimos moters, mamos kailį ir suprasti, kokios medikų pagalbos jai reikia. Nuo nėštumo ir vaikų medicininės priežiūros iki tėvų dantų atkūrimo. „Moterys, mamos ir jų šeimos nariai pas mus labai laukiami. Apie mamas kiekvienoje šeimoje sukasi svarbiausi visų: jos pačios, vaikų, vyro, tėvų, kasdienės gerovės reikalai. Klinikos darbas ir veikla organizuojami taip, kad šeimos motinai būtų paprasta ir patogu rūpintis visų sveikata. Todėl ir mūsų šūkis yra – „Sveika šeima, laiminga mama!“ Mes pasirengę palengvinti joms bent šią gyvenimo dalį“, – pasakojo I. Milinskaitė.

Pastatas klinikai buvo statomas specialiai, atsižvelgiant į paslaugų specifiką. Bus jauku ir patogu ir personalui, ir pacientams. Šiuo metu statybos jau baigtos. Iki liepos antros pusės planuojama gauti visus reikalingus leidimus, veiklos licenciją. Pirmoji šeimos gydytojos Julijos Bolinskės darbo diena numatyta liepos 22-oji.

„Šiomis dienomis rūpesčių tiek daug, kad net nespėju suvokti, kokia esu laiminga. Mano svajonė pildosi! Jau dabar noriu apkabinti kiekvieną, kuris ateis pas mus gydytis. Šventai tikiu, kad susidraugausime ilgam“, – neslėpdama skubraus laukimo jaudulio kalbėjo naujos klinikos įkūrėja.

www.panevezioklinika.lt

 

Komentarai

 • Pažeidėte lygybės principą pagal amžių.

  • Atsakyti
 • Pirmiausia padirbėkite, pagydykite, o paskui girkitės. Klinikos pastatas tikrai papuošė Ramygalos gatvę. Ačiū jau ir už tai.

 • O slaugytojos nedirbs? Keista

 • Vidurinioji gydytojų kartą nustato ligą „amžius“ jau nuo 50. Gal jaunosios kartos požiūris į pacientus nepajaunins.

 • Daktarai porą mėn. sėdėjo karantine, dabar atostogauja, pasaka, o ne gyvenimas, alga tai eina. Buvau Aukštaičių Klinikoj,tuščia, švaru be žmonių. Pasibučiuojam ir toliau važiuojam.

  • Atsakyti
 • Ehoskopuotojas tai ką aš žinau. Pasirenka gerus – gal tegul pacientų atsiliepimus paskaito

 • Šeimos gyd. net negirdį ką sako pacientas, ta pati situacija su kviestine kardiologe. Svarbu išrašyti vaistus nuo kurių tik blogiau, o pasiskundus padidina dozę. Svarbu tik pinigus už ale konsultaciją paimti ir paskirti mokamus tyrimus.

 • Lankiausi pas šeimos gydytoją prieš karantiną ir jo metu. Dėmesingai išklauso, prieš tai spėjus suižsipažint su ligomis ir skirtais kitų medikų vaistais. Skiria tyrimus, pasiteirauja apie savijautą. Ačiū, kad esate mūsų sveikatos sergėtoja gydytoja Julija

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų