Pasaulio litvakų kongreso delegacijos viešnagė Panevėžio savivaldybėje.

Panevėžyje apsilankė litvakų kongreso nariai

Panevėžyje apsilankė litvakų kongreso nariai

Lietuvoje vykstančio 5–ojo Pasaulio litvakų kongreso delegacija apsilankė Panevėžyje.

Svečiai apžiūrėjo Panevėžio ješivos pastatą, buvusią sinagogą, atminimo lentą Benjaminui Zuskinui, apsilankė žydų aukų kapines, pagerbė Holokausto aukas prie memorialo „Liūdinti žydų motina“ ir kt.

Šią savaitę vykstančiame Pasaulio litvakų kongrese skaitomi pranešimai, rengiamos diskusijos kovos su antisemitizmu, litvakų istorijos, švietimo bei kitomis aktualiomis temomis, vykstama į vietas, kuriose kadaise gyveno žydų bendruomenės.

„Panevėžys ilgą laiką buvo daugiatautis ir daugiakultūris miestas, o žydų bendruomenė atliko svarbų vaidmenį ne tik miesto, bet ir viso regiono gyvenime. Kai kuriais istorijos laikotarpiais žydai Panevėžio mieste sudarė itin reikšmingą miestiečių dalį, aktyviai dalyvavo miesto ekonomikos ir paslaugų sektoriuose. Gausesnė žydų bendruomenė mieste susikūrė XVIII a. 2 pusėje, XIX a. viduryje jie sudarė apie 60 proc. miesto gyventojų, o XX a. 3 dešimtmečio pradžioje – apie 35 proc. Taigi žydų bendruomenės įnašas į Panevėžio raidą, ypač jo virsmą moderniu miestu, yra ypatingas, o jų paveldas įvairiausiomis formomis iki šiol funkcionuoja mūsų kasdieniame gyvenime“, – kalbėjo Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Žibutė Gaivenienė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų