I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Panevėžiui – Užsienio reikalų ministerijos padėka

Panevėžiui – Užsienio reikalų ministerijos padėka

Panevėžio miesto savivaldybei teko ir užsienio žiniasklaidos bei institucijų, ir Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos dėmesys dėl gegužės 26-ąją ant Savivaldybės pastato iškeltų istorinių Baltarusijos vėliavų ir išreikšto palaikymo Baltarusijos žmonėms bei miestui partneriui Vitebskui.

Savivaldybei ministerijos atstovai padėkojo ir už gegužės 10 d. Tarybos posėdyje priimtą rezoliuciją dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijos Respublikoje ir mieste partneryje Vitebske.

„Nuoširdžiai dėkojame Panevėžio miesto savivaldybei už iškeltą istorinę Baltarusijos vėliavą ant Panevėžio miesto savivaldybės pastato, taip pat už gegužės 10 d. Panevėžio m. Tarybos Rezoliuciją dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijos Respublikoje ir mieste partneryje Vitebske, taip ne tik aktyviai demonstruojant paramą Baltarusijos opozicijai ir solidarumą Baltarusijos žmonėms, ne tik parodant nepakantumą nesiliaujančiam smurtui ir teisės nepaisymui, bet ir aktyviai prisidedant prie LR Užsienio reikalų ministerijos ir kitų valstybės institucijų nuoseklių pastangų ir ryžtingų veiksmų protestuojant prieš režimą, suklastojusį rinkimus, besitęsiančias represijas prieš pilietinę visuomenę, nepriklausomus žurnalistus, taip pat reaguojant į  gegužės 23 d. tarptautinį pasipiktinimą sukėlusį priverstinį „Ryanair“ lėktuvo nutupdymą, sukėlusį pavojų žmonių gyvybėms ir paminant tarptautinės teisės normas – dėkojame už jūsų palaikymą Baltarusijos demokratizacijos procesui bei praeitą sekmadienį suimtiems Ramanui Pratasevičiui ir Sofijai Sapegai“, – rašo ambasadorė ypatingiesiems pavedimams Gitana Grigaitytė.

„Panevėžys aktyviai prisideda prie nuoseklių Lietuvos pastangų bei veiksmų, siekiant užtikrinti žmogaus teises ir demokratinius procesus Baltarusijoje. Nuo 2018-ųjų Vitebskas – Panevėžio miestas partneris. Bendradarbiavimo sutarties pagrindas – plėtoti miestų pilietinės visuomenės santykius, tad palaikome ir solidarizuojamės su režimui besipriešinančiais Baltarusijos piliečiais“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų