"Sekundės" archyvo nuotr.

Panevėžiui skirtos lėšos socialinio daugiabučio statyboms

Panevėžiui skirtos lėšos socialinio daugiabučio statyboms

Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu Panevėžio miesto savivaldybei skirta 1,74 mln. Eur socialinio būsto plėtros projektui. Miestui prisidėjus beveik 307 tūkst. Eur, socialinio būsto laukiantiems panevėžiečiams bus pritaikytas Aldonos g. 12 daugiabutis.

Įgyvendinant projektą numatyta kapitališkai suremontuoti nebenaudojamą bendrabutį: perplanuoti patalpas, įrengti laiptines, atlikti vidaus apdailos darbus, apšiltinti pastato sienas bei stogą, atnaujinti inžinerines sistemas, įrengti priešgaisrinę ir apsaugos signalizaciją, vaizdo stebėjimo kamerų, sutvarkyti teritoriją, čia įrengti automobilių, vaikų žaidimo aikšteles, atlikti kt. būtinus infrastruktūros tvarkymo darbus. Atsiras 71 vieno-trijų kambarių butas, iš jų 4 pritaikyti gyventi neįgaliesiems.

Finansavimo sutartį numatoma pasirašyti artimiausiu metu. Socialinio būsto plėtros projektą planuojama įgyvendinti iki 2020 m. rugsėjo.

Šiuo metu mieste socialinio būsto laukia 343 šeimos.

Komentarai

 • Nu gal pagaliau pajudės šitas reikalas iš mirties taško.

  • Pagaliau? Koks čia pagaliau? Kvailesnio sumanymo į vieną daugiabutį sukišti tiek socialinių būstų net negalėjo būti. Dar priešais kitą probleminį bendrabutį. Ir dar praktiškai miesto centre. Bus dar vienas ‘Holivudo’ bendrabutis, kaip Kaune. Cituoju iš žiniasklaidos:

   „Kaip filmuose – nuolatinis veiksmas. Pareigūnai ir ugniagesiai čia kasdienybė. Karštos sekso scenos bendruose dušuose. Pro langus skriejantys daiktai, o kartais ir naminiai gyvūnai. Tokios tikros dramos vyksta Kauno „Holivude“. Taip vadinamas bene garsiausias laikinosios sostinės bendrabutis, kuriame dauguma butų yra socialiniai būstai.“

   Pagaliau, kad tokį lobį ir Panevėžy turėsim?

 • Kaip nehumaniška ir kaip gėdinga yra socialinių poreikių asmenis painioti su asocialiais. Sovietiniais laikais daug žmonių gyveno valdiškuose butuose ir tik maža dalis kooperatiniuose. Niekas tada pirštais nebadė. Niekas pirštais nebado ir išeivių kurie Vokietijoje, Švedijoje, Anglijoje apsigyvena socialiniuose butuose.
  Svarbu, kad vargingiau gyvenantys žmonės gaus tvarkingus, šiltus butus. Jų laukė ilgai. Džiugi žinia.

  • Niekas nepainioja. Kas gėdinga, tai ignoruoti realybę. Reikšminga dalis socialinės pagalbos riekalaujančių asmenų ir šeimų iš tiesų yra asocialūs. Aišku, kad ne visi. Tačiau net jeigu vos 30 procentų jų asocialūs ir probleminiai, ir visi jie apgyvendinami viename daugiabutyje, tai lauk bėdos. Nuo to gerai niekam nebus: nei tvarkingoms šeimoms, kurioms teks auginti vaikus tarp alkoholikų ir narkomanų, stokojančių bet kokių socialinių įgūdžių, nei patiems asocialiems asmenims, kuriems reiktų integracijos, o ne kažkokio izoliuoto draustinio, nei aplinkiniams gyventojams. Tai puikiausiai matoma iš pavyzdžių, kai tokie socialiniai daugiabučiai įrengiami kituose miestuose. Tad neverta neracionalių sprendimų dangstyti kažkokiu pseudohumaniškumu. Padėti nelaimėliams reikia, bet galbūt reikia tai daryti atsakingai ir atsižvelgiant į visas suinteresuotas puses.

 • Niekas nepainioja. Kas gėdinga, tai ignoruoti realybę. Reikšminga dalis socialinės pagalbos reikalaujančių asmenų ir šeimų iš tiesų yra asocialūs. Aišku, kad ne visi. Tačiau net jeigu vos 30 procentų jų asocialūs ir probleminiai, ir visi jie apgyvendinami viename daugiabutyje, tai lauk bėdos. Nuo to gerai niekam nebus: nei tvarkingoms šeimoms, kurioms teks auginti vaikus tarp alkoholikų ir narkomanų, stokojančių bet kokių socialinių įgūdžių, nei patiems asocialiems asmenims, kuriems reiktų integracijos, o ne kažkokio izoliuoto draustinio, nei aplinkiniams gyventojams. Tai puikiausiai matoma iš pavyzdžių, kai tokie socialiniai daugiabučiai įrengiami kituose miestuose. Tad neverta neracionalių sprendimų dangstyti kažkokiu pseudohumaniškumu. Padėti nelaimėliams reikia, bet galbūt reikia tai daryti atsakingai ir atsižvelgiant į visas suinteresuotas puses.

  • Ir dešimt kartų kartojama ilgiausia tirada į dangų tai neina.

   • Atsakyti
 • Nei tu Tomas,nei tu putokis.Kalbek vyriskai,o ne bobiskai

 • Tai priestaraujantiems geriau ,kad tokie apsigyventu salia jusu buto.?Be to ne visi zmones ,laukiantys soc. buto yra tokie baisūs,kaip galvojama.Yra vienišų,invalidų.Šaunuolis mūsų meras Rytis,kad taip daug pasiekė,kol leido….

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų