Atidaryta nauja lauko gimnastikos aikštelė taps dar vienu traukos centru sportuojančiam jaunimui. M. GARUCKO nuotr.

Panevėžiui – dar viena lauko gimnastikos aikštelė

Panevėžiui – dar viena lauko gimnastikos aikštelė

Nuo šiol į Marijonų gatvės mikrorajone įrengtą aktyvaus laisvalaikio erdvę galės rinktis dar daugiau panevėžiečių.

Čia bus laukiami ne tik žaidžiantieji krepšinį, futbolą ar mėgstantieji pasimankštinti ant lauko treniruoklių, bet ir prijaučiantieji lauko gimnastikai.

Olimpietei dviratininkei Simonai Krupeckaitei perkirpus simbolinę juostelę, čia atidaryta gatvės gimnastikos aikštelė. Ją Panevėžiui laimėjo miesto Savivaldybė, dalyvavusi Lietuvos olimpinio fondo (LOF) ir „Coca-Cola“ gyventojų sveikatingumo ir užimtumo projekte „Išjudink save“.

Konkursui Savivaldybė teikė kelių miesto bendruomenių, pageidavusių sportinių įrenginių, paraiškas.

Iš viso dėl daugiafunkcės treniruoklių aikštelės varžėsi 27 šalies savivaldybės, pateikusios 50 paraiškų.

Jas įvertinus, Lietuvoje pastatyta 11 tokių aikštelių, iš kurių viena – ir Panevėžio Marijonų gatvės mikrorajone.

M. GARUCKO nuotr.

M. GARUCKO nuotr.

Įpareigojo jaunimas

Lauko gimnastikos aikštelė įrengta bendromis LOF su „Coca-Cola“ ir Panevėžio savivaldybės pastangomis. Konkurso rengėjai parūpino daugiafunkcį lauko treniruoklį, o Savivaldybė – aikštelės danga.

„Panevėžys – sportuojančių žmonių miestas, – džiaugiasi Savivaldybės Sporto skyriaus specialistė Indrė Bubelytė. – Daugiau nei prieš metus prie Bendruomenių rūmų įrengta lauko gimnastikos aikštelė visada pilna jaunimo. Iš to, kiek žmonių susirinko į naujos atidarymą Marijonų mikrorajone ir su kokiu entuziazmu jaunuoliai išbandė įrenginius, akivaizdu, kad ir ši nestovės tuščia. Mums labai džiugu, kad mieste yra tokių aktyvių bendruomenių, besirūpinančių savo gyventojų užimtumu.“

„Laukio treniruoklių aikštelės tapo ir savotiška bendravimo vieta ne tik jaunimui, bet ir senjorams.“

A. Balčiūnas

Savivaldybei paraišką lauko gimnastikos aikštelei įrengti teikusios Marijonų mikrorajono gyventojų bendruomenės pirmininkė Enrika Vitonienė juokavo, kad imtis tokios iniciatyvos įpareigojo čia gyvenantis jaunimas.

„Vakarais tikras krepšinio kovas surengiantis jaunimas keletą metų bendruomenės valdybai neleisdavo praeiti prašydamas  bent vieno skersinio greta krepšinio aikštelės. Jau dabar matome, kad iškilusi nauja lauko gimnastikos aikštelė taps dar vienu traukos centru. Dar iki jos oficialaus atidarymo čia jau pilna vaikų ir jaunimo“, – džiaugėsi E. Vitonienė.

M. GARUCKO nuotr.

M. GARUCKO nuotr.

Daugėja vietų sportuoti

Bendromis miesto Savivaldybės ir privataus kapitalo pastangomis panevėžiečiams daugėja galimybių laisvalaikį aktyviai leisti mieste. Jaunimo traukos vieta tapo lauko gimnastikos aikštelė prie Bendruomenių rūmų, ten pat įrengtas ir teniso stalas, prie penkių švietimo įstaigų iškilo penkios futbolo aikštelės, skirtos sportuoti mažiesiems.

Miesto futbolininkai įvertino naują „Žemynos“ progimnazijos stadioną, krepšininkai renkasi į modernią krepšinio aikštelę „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre. Jau ketvirtąjį sezoną pradės Ledo arena.

Panevėžyje tvarkomi dviračių takai, viešosiose erdvėse daugėja lauko treniruoklių, prie daugiabučių esančiose atnaujintose krepšinio aikštelėse sumontuotos 35 antivandalinės krepšinio lentos.

Sveikatai ir bendravimui

Miesto Tarybos Socialinių reikalų, sveikatos ir sporto komiteto pirmininkas Arūnas Balčiūnas pripažįsta, kad, nepaisant pastarųjų metų pažangos,  miesto poreikiams patenkinti reikėtų bent dešimt kartų daugiau vietų, kur gyventojai galėtų užsiimti aktyvia fizine veikla.

„Norai dideli, bet turime būti realistais: užmojus riboja finansai“, – sako A. Balčiūnas.

Pasak A. Balčiūno, tokios aktyvaus laisvalaikio zonos ne tik skatina sveiką gyvenseną, bet yra ir vienas iš socializacijos veiksnių.

„Aktyviam jaunimui suteikiamos galimybės energiją nukreipti į sportą ir jame save realizuoti. Maža to, lauko treniruoklių aikštelės tapo ir savotiška bendravimo vieta ne tik jaunimui, bet ir senjorams. O Kultūros ir poilsio parke įrengta aikštelė bočiai, pripažintai parolimpine sporto šaka, žaisti suvienijo bendrai veiklai sveikuosius ir neįgaliuosius“, – pastebi A. Balčiūnas.

Galerija

Komentarai

 • Kaip šauniai!

  • Labai geras dalykas lauko gimnastikos aikštelė! Paauglys sūnus visą savaitgalį praleido kieme, kompiuteriui atostogos 🙂

  • YES! 🙂 🙂 🙂
   # NESTABDOM 🙂

   • VALIO! #NESTABDOM!

 • Kiek kartų dar rašysite apie tą pačią aikštelę ? Kodėl nėra kitų labiau nusipelniusių gyventi gražiai nušalintojo mero gynėjų ir globėjų iš Marijonų gatvės nuotraukų ?

  • Tokia graži indėnų vasara ir toks geras laikas kieme !
   Lietuvos OLIMPIEČIAMS VALIOOOOOO! Ir tiems, kurie auga, laksto, dūksta mūsų kiemuose ! Ačiū LOF, ačiū Krupeckaitei, ačiū Sporto skyriui, ačiū aktyviausios bendruomenės nuostabiausiai pirmininkei, ačiū sporto komiteto pirmininkui Balčiūnui, ačiū gimnastikos entuziastams ! Sportuoti sveika! Išjudink save !
   #NESTABDYK !

 • Panevėžyje gyventi gera!

 • Teko pabuvoti Australijoj,kur projiektuojamos aikštelės, stadionai,mokyklos kartu su nauju gyvenamuoju rajonu.Kas yra mūsų Molainių ar Stetiškių rajone???Kur stadionai, parkai,poilsio zonos,fontanai????Eini prietemoj iš treniruotės kaip zuikis, kad tik kas nepavytų ir telefono neatimtų.Kaip sulygini visumą , tai mankurtų krašte gyvename.

  • Man irgi siaubą kelia naujieji mikrorajonai. Niekaip nesuprantu, kodėl žmonės perka sklypus, statosi namus ten, kur nėra išvystytos infrastruktūros, o paskui dejuoja, vai kaip blogai.

 • saunu tos sporto aiksteles jos traukia ir jauna ir diedukus,kaip kas sugeba taip sportuoja.Jau ir vaiku kieme padaugejo.Jiems idomu.

 • Tokios aikštelės tikrai pritraukia įvairiausio amžiaus žmones ir tai nepaprastai gerai. Judesio, aktyvumo tikrai trūksta. Tikiuosi atsiras dar daugiau tokio tipo https://www.miestui.lt/lauko-sporto-iranga aktyvaus laisvalaikio praleidimo zonų gyvenamuosiuose rajonuose.

Rodyti visus komentarus (11)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų