Panevėžiui – „Auksinė krivūlė“ už viešosios diplomatijos puoselėjimą

Panevėžiui – „Auksinė krivūlė“ už viešosios diplomatijos puoselėjimą

Minint Lietuvos vietos savivaldos dieną jau septynioliktus metus už ryškiausias iniciatyvas ir darbus įteikti svarbiausi šalies savivaldos apdovanojimai – „Auksinės krivūlės“.

Vienas jų – už viešosios diplomatijos puoselėjimą – įteiktas Panevėžio miesto savivaldybei.

Minint Lietuvos vietos savivaldos dieną jau septynioliktus metus už ryškiausias iniciatyvas ir darbus įteikti svarbiausi šalies savivaldos apdovanojimai - „Auksinės krivūlės“.

„Dėkoju Užsienio reikalų ministerijai ir Lietuvos savivaldybių asociacijai už įvertinimą Panevėžiui. Svarbiausios iniciatyvos, kurių ėmėsi Panevėžys – ypač remiant brolišką ukrainiečių tautą ir miestą partnerį Vinycią kraugeriškos Rusijos agresijos akivaizdoje – buvo įgyvendintos tik sutelkto savivaldybės ir miestiečių bendradarbiavimo dėka. Didžiuojuosi Panevėžiu ir kiekvienu panevėžiečiu, prisidėjusiu prie akcijų bei iniciatyvų. Šiandieninis apdovanojimas dar kartą įrodo, kad esame tvirta ir vieninga, pozityvų pokytį kurianti bendruomenė. Tuo keliu eisime ir toliau“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Panevėžys pelnė Užsienio reikalų ministerijos apdovanojimą už aktyvų laisvės ir demokratijos siekiančių tautų palaikymą, reikšmingą kryptingą veiklą, už nuolat palaikomus plačius bendradarbiavimo ryšius su užsienio miestais ir partneriais, už nuoseklų, konstruktyvų, rezultatyvų ilgametį bendradarbiavimą. Karinės agresijos metu palaikydama Ukrainą ir savo miestą partnerį Vinycią, Panevėžio miesto savivaldybė viena pirmųjų paskelbė savo tvirtą paramą Ukrainos nepriklausomybei ir solidarumą miesto partnerio administracijai bei gyventojams. Panevėžiečiai buvo pakviesti skubiai rinkti paramą, į pagalbos Ukrainai teikimą įtraukė ir savo tarptautinius partnerius Nyderlanduose, Vokietijoje, Italijoje, suteikė ženklią pagalbą į Panevėžį atvykusiems karo pabėgėliams iš Ukrainos.

Panevėžys taip pat aktyviai parėmė ir baltarusių tautą, solidarizuojantis jų kovoje už demokratiją ir laisvę. Miestas aktyviai dalyvavo solidarumo akcijose, palaikant baltarusių pilietinę visuomenę, paskelbė eilę rezoliucijų ir viešų pareiškimų dėl padėties bei žmogaus teisių pažeidimo Baltarusijoje.

Panevėžio miesto savivaldybė aktyviai dalyvauja ir Trijų jūrų iniciatyvos Regionų forumo bei vietos valdžios/savivaldybių kongreso veikloje. Panevėžio miesto meras, atstovaudamas Panevėžio regioną, pasirašė Liublino deklaraciją dėl Trijų jūrų regiono ekonominio tinklo sukūrimo ir tapo šios deklaracijos vienu iš steigėjų. Prasidėjo Panevėžio ir Liublino bendri projektai Trijų jūrų iniciatyvos formate. Įgyvendinant šią tarptautinę iniciatyvą, Užsienio reikalų ministerijai yra svarbus Lietuvos savivaldybių įsitraukimas, plečiant bendradarbiavimą su Trijų jūrų iniciatyvoje dalyvaujančių šalių regionais.

Panevėžio miesto savivaldybė taip pat prisidėjo ir prie praėjusiais metais organizuotų Europos ateities konferencijos renginių ciklo, surengiant vieną iš diskusijų ir Panevėžyje apie Europos Sąjungos ateitį bei skaitmenizaciją.

„Auksinės krivūlės“ apdovanojimus rengia Lietuvos savivaldybių asociacija. Tradiciškai ceremonijos metu šalies ministerijos, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikia „Auksinės krivūlės“ statulėles konkrečiose srityse nusipelniusioms savivaldybėms.

Svarbiausią šalies savivaldos apdovanojimus šiemet pelnė Panevėžio, Alytaus miesto ir rajono, Kauno, Vilniaus, Visagino miestų, Trakų, Jonavos, Kėdainių ir Kaišiadorių rajonų savivaldybės.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų