Panevėžio vicemeras: užtvankoje darbų daugiau nei tikėjomės

Panevėžio vicemeras: užtvankoje darbų daugiau nei tikėjomės

Dėl avarijos „Ekrano“ užtvankoje antradienį po pietų į posėdį renkasi Panevėžio savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija.

Pasak miesto vicemero Valdemaro Jakšto, pirmoje dienos pusėje planuotą posėdį teko nukelti dėl skubių užtvankos remonto darbų.

„Pamatėme, kad darbų yra daugiau nei tikėjomės. Reikia pirmiausia juos atlikti, po to posėdžiauti“, – komentavo V. Jakštas.

Anot vicemero, antradienio rytą, apie 7.30 val., didžiulė vandens jėga sulankstė metalines užtvankos konstrukcijas ir išlaužė vieną iš šliuzų. Užtvankos vanduo nevaldomas plūstelėjo į per Panevėžį tekančio Nevėžio upės vagą.

„Sulūžusioje užtvankos dalyje bandoma įstatyti laikinuosius užtvarus, tačiau nesigauna taip sklandžiai, kaip tikėtasi. Visgi darbas vyksta ir rezultatai yra. Tikimės artimiausiu metu visus tris užtvarus sumontuoti, užaklinant vieną užtvankos pusę, kad būtų galima ją rekonstruoti. Vanduo tekės tik per pusę užtvankos – antrąjį šliuzą“, – aiškino V. Jakštas.

Anot jo, kol kas nėra apskaičiuota, kiek vandens pratekėjo per sulūžusią užtvanką. Pagal „Ekrano“ marių krantus matyti, kad jose vandens lygis gerokai nusėdęs.

„Kai ekstremali situacija bus suvaldyta, bus vertinami duomenys, kokią žalą ekosistemai galėjo padaryti šita avarija“, – sako vicemeras.

Ryte marių vandeniu žaibiškai pasipildęs Nevėžis staigiai išsiveržė iš krantų – vanduo užliejo pėsčiųjų takus, dalį Skaistakalnio parko, rajone liko apsemti prie upės ūkininkų dirbami pasėliai.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, jog tikėtina, kad potvynis gali pasiekti stichinį lygį.

Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba buvo pasiruošusi įrangą evakuoti gyventojams iš apsemtų vietų.

Visgi, pasak V. Jakšto, sumontavus pirmąjį iš numatytų trijų laikinųjų užtvarų, vanduo upėje ėmė slūgti.

„Palyginus su rytu, kai vanduo tekėjo absoliučiai nevaldomas, dabar, kai jau vienas skydas įrengtas, vandens lygio kilimas sustabdytas ir netgi jau matyti, kad pradėjo slūgti. Ryte apžiūrėjau Skaistakalnio parką, visa aikštė su treniruokliais buvo apsemta, po pietų ten vanduo jau buvo nuslūgęs. Tikimės, kad pavojus žmonėms ir jų turtui nebegresia“, – kalbėjo V. Jakštas.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos 12.30 val. duomenimis, vandens lygis Nevėžyje ties Panevėžiu pasiekęs kritinį lygį ir yra 354 cm virš stoties nulio. Visgi vandens lygio kilimas sulėtėjo, nes situacija buvo stabilizuota, taigi pastatų apsėmimo pavojus sumažėjo, tačiau gyventojai turi toliau išlikti budrūs ir stebėti situaciją.

Pasak hidrologų, poplūdžio banga slenkasi žemyn upe. Nevėžyje ties Babtais pasiektas rekordinis rugpjūčio mėnesio vandens lygis dėl praėjusių lietingų orų, tačiau dėl avarijos vanduo toliau kyla. Kol kas sunku pasakyti koks poveikis bus žemiau esančiose vietovėse prie Nevėžio.

„Tikėtina, kad vandens lygis dar kurį laiką kils, yra rizika kad gali būti apsemti paupiai ir arčiausiai upės esantys pastatai“, – savo socialinio tinklo paskyroje komentavo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

G. Kartano nuotr.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų