Panevėžio vakcinavimo centras baigs darbą

Panevėžio vakcinavimo centras baigs darbą

Didiesiems miestams vienam paskui kitą uždarant didžiuosius vakcinavimo centrus, įkandin jų seka ir Panevėžys. Laisvės aikštėje, buvusiame banko pastate skiepytis bus galima dar daugiausia mėnesį.

Miesto Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Kazimiero Armonavičiaus teigimu, jau nuo sausio vidurio skiepyti privalo ne tik valstybinės, bet ir privačios pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos, tai yra poliklinikos ir šeimos klinikos.

Pasak pavaduotojo, apie tai informuotos visos privačios Panevėžio gydymo įstaigos, iš jų ne viena jau senokai skiepija nuo COVID-19, o išlaikyti Vakcinavimo centrą Savivaldybei nebeapsimoka.

„Matome, kad vakcinuojamų žmonių skaičius menksta. Nebe tie laikai, kai per dieną centre paskiepydavo virš 1000. Dabar ateina po 200–300“, – sako K. Armonavičius.

Uždaryti vakcinavimo centrą planuojama iki kovo, galbūt net ir vasario viduryje.

„Šiek tiek baiminamės, kad staiga nutraukus vakcinavimą įprastoje vietoje, galime sukelti nedidelį chaosiuką. Gal to ir nebus, bet elgiamės atsargiai“, – mano pavaduotojas.

Nelikus centro, skiepytis bus galima miesto poliklinikoje, privačiose klinikose ir nebūtinai tik tose, kur pacientai prisirašę.

K. Armonavičiaus teigimu, šiuo metu nebėra logistikos ir kitų problemų dėl „Pfizer“ vakcinos, tad gydymo įstaigoms nebereikia rūpintis specialiais šaldikliais.

Šiuo metu Panevėžyje pirma doze paskiepijama vos 10–20 žmonių per dieną.

Banga atslūgo

Vakcinavimo centras Laisvės aikštėje duris atvėrė praėjusių metų kovo 8-ąją. Sutartis dėl buvusio banko patalpų nuomos galioja iki kovo 1 dienos.

Jo veiklą koordinuojančios Panevėžio miesto poliklinikos direktoriaus Karolio Valantino teigimu, išlaikyti išsinuomotas patalpas dviejuose buvusio banko aukštuose kas mėnesį miesto biudžetui kainuoja apie 5000–6000 eurų. Pirmame aukšte išnuomota apie 400 kv. m, antrame – virš 200 kv. m. Pernai per patį skiepijimo piką vakcinavimo centre dirbdavo apie tris dešimtis žmonių. Dabar jų belikę 10 – po penkis kiekvienoje pamainoje. Centre triūsia poliklinikos slaugytojos, pradžioje joms padėjo ir privačių klinikų darbuotojai.

Pasak K. Valantino, būta svarstymų banko patalpų Laisvės aikštėje atsisakyti jau nuo sausio 1-osios. Tokius ketinimus teko atidėti, kai antroje gruodžio pusėje panevėžiečiai plūstelėjo skiepytis trečiąja doze. Pastarąjį mėnesį vakcinavimo centre per dieną buvo sulaukiama po 800–900 besiskiepijančių, Pasak K. Valantino, jei į polikliniką ateitų 500 norinčiųjų skiepytis, būtų ankšta. Visgi medikai mato dabar atslūgusį srautą.

Direktorius mano, kad skiepijimąsi greičiausiai pristabdė ir smarkiai išaugęs sergamumas COVID-19.

„Sausio pradžioje omikrono atvejų tiek nebuvo ir žmonės ėjo skiepytis trečiąja doze. Dabar serga tūkstančiais, persirgimas jiems užsiskaito kaip trečia dozė“, – sako K. Valantinas.

Važinėja po namus

Panevėžio rajone didysis vakcinavimo centras buvo įkurdintas Velžio gimnazijos sporto salėje. Jis veikė nuo praėjusių metų balandžio 6-osios ir duris užvėrė rugpjūčio 1-ąją. Šis vakcinavimo centras per dieną priimdavo po 500 žmonių.

Panevėžio rajono savivaldybės gydytoja Renata Valantinienė pastebi, kad jo reikėjo, kai masiškai skiepijosi gyventojai, darbuotojų skiepijimą organizavo ir įmonės.

Šiuo metu rajone besiskiepijančiųjų irgi smarkiai sumažėję. Nuo sausio 3 iki 7 dienos pasiskiepijo 950, tačiau nuo 10 iki 14 dienos paskiepytas 561 rajono gyventojas, nuo 17 iki 22 dienos – 291. O štai gruodžio mėnesio vidurkis – apie 750 per dieną.

Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos direktorė Neringa Šinkūnienė sako, kad uždarius didelį vakcinavimo centrą, visiškai pakanka ir veikiančio rajono poliklinikoje. Be to, gyventojai nuo COVID-19 skiepijami ir 11-oje medicinos punktų rajone, o senjorų skiepyti važiuojama ir į namus.

„Rajone nereikalingas tas vakcinavimo centras“, – sutinka N. Šinkūnienė.

Komentarai

  • Traukia jį biesas tą jūsų vakcinavimą, mano sesei po trečio skiepo insultas, nevaldo nei rankų ,nei kojų, kas ten per skystis?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų