Panevėžio viešbutis, tapęs parodos po atviru dangumi ašimi, jau antroje mėnesio pusėje pakeis savo menišką apdarą – panevėžiečiams bus pristatyta nauja tapybos darbų ekspozicija. M. Garucko nuotr.

Panevėžio vaiduoklis velkasi naują apdarą

Panevėžio vaiduoklis velkasi naują apdarą

 

Panevėžio centre stūksantis viešbutis „Panevėžys“ netrukus persivilks jo nykumą pridengiantį menišką apdarą. Po atviru dangumi kabančią ekspoziciją keis kita, kurioje vienus naujausių darbų pristatys devyni garsūs Aukštaitijos tapytojai.

Kurį laiką puse lūpų buvo diskutuojama, ar pavyks viešbutį „aprengusiam“ „A Galerijos“ vadovui Albinui Vološkevičiui ir toliau miestą stebinti drąsiais meniniais sprendimais.

Visgi parodų rengėjui pavyko su pastato savininke, įmone Panevėžio statybos trestu suderinti, kad iki Naujųjų viešbučio fasadas būtų išnaudojamas kūrybiškai.

Ši žinia meno gerbėjus pasiekė praėjusią savaitę, per Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus „Galerija XX“ parodos „Panevėžio tapytojai“ uždarymą. „Panevėžio tapytojai“ yra tęstinio projekto „Kultūrinės paralelės“ antroji dalis. Šis projektas – savitas kultūrinis tiltas tarp Panevėžio ir miestų partnerių, skirtingų šalių ir kultūrų“, – sako A. Vološkevičius.

Anot jo, tai, jog Panevėžiui reikalinga meno sklaida, jog ekspozicijos reprezentuoja miestą, populiarina ir viešina meno aplinką, tapo svariais motyvais, kodėl reikalinga pratęsti ekspozicijos po atviru dangumi laiką.

Ant viešbučio fasado iškabinamos kompozicijos ne vieną kartą sukėlė ganėtinai aštrių diskusijų: „verta ar neverta?“, „gražu ar negražu?“, „reikalinga ar ne?“

A. Vološkevičius tokių kalbų nesibaimina.

„Man atrodo, jog net ne iš karto bus pastebėta, jog pasikeitė ekspozicija, – nebent vakare, kai paveikslai apšviečiami ir nejučiomis kviečia pakelti akis į viršų, įsižiūrėti“, – svarstė idėjos autorius.

Per tuos bene pusantrų metų, A. Vološkevičiaus akimis, žmonės priprato prie tokios meno injekcijos, tai tapo neatsiejama Panevėžio kasdienybės dalimi.

„Kas domisi menu, Panevėžio menininkus atpažįsta. Tokiems bus įdomu pasižiūrėti, kas ką naujo sukūrė. Galbūt ne visi iš karto atspės, kuris kieno darbas“, – sakė parodos kuratorius.

Dangaus apgobtoje ekspozicijoje darbus pristatys garsūs Aukštaitijos tapytojai. M. Garucko nuotr.

Reprezentuos miestą

Antrojoje gegužės pusėje devyni didelio formato tentai pakeis dar rugsėjį ant viešbučio fasado iškabintus Daugpilio menininkų darbus. Naujoji ekspozicija bus eksponuojama iki rugsėjo, vėliau planuojama kūrinių originalus pristatyti Liuneno miesto (Vokietija) žiūrovų auditorijai.

Pristatyti darbus parodoje po atviru dangumi buvo pakviesta trylika menininkų, tačiau dėl įvairių aplinkybių trims iš jų nepavyko dalyvauti parodoje. Projekto atrankai tapybos darbus, sukurtus 2017–2019 metais, pateikė Diana Rudokienė, Rūta Povilaitytė, Raimundas Gailiūnas, Artūras Stančikas, Osvaldas Juška, Eugenijus Marcinkevičius, Edvinas Klimas, Tomas Rudokas, Sigitas Laurinavičius, Ramūnas Grikevičius. Nors nebuvo įvardinta kam, visgi vienam iš šių menininkų teks sulaukti kitos progos, norint pamatyti savo darbą, kabantį ant viešbučio.

Autorių atranka vyko glaudžiai bendradarbiaujant su Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyriumi.

„Norėjosi pakviesti tuos, kurie nusipelnė reprezentuoti miestą ant viešbučio fasado, juk jų darbai bus matomi beveik visą pusmetį. Kokybės kartelė yra aukšta. Norėjosi ją išlaikyti, priversti tapytojus pakonkuruoti“, – pasakojo A. Vološkevičius.

Komentarai

 • respektuks!

 • Dinamito tam pastatui truksta ir paskui grazaus parko geliu po juo naxui jis reikalingas kas tie pavekslai namie socei ju yra ir galerijose galime ju pasizeti o sita pastata moketi reikia visam kaimui

 • Laikyti,toki nereikalingą pastatą,kad paveikslus kabintijūs ką,visai…

 • Matai Panevėžio statybos trestui viskas galima… jis gali turėti netvarkingą aptrupėjusį nusilupusį pastatą vidury miesto – ir nieko.Bendrom jėgom papuošim privačią nuosavybę ir džiaugsimės.

  • Atsakyti
 • Paslėpti baisuokli. Panevėžys atsinaujina?:)

 • Ne pagarba menininkams, jei jų darbai kabinami ant tokio baisaus pastato, man tai baisu žiūrėti.

 • Ant koncervų fabriko langų nuotraukos uždėtos.Pastatas niksta ant akių.Vasario 16g.Karpenkos apleisti ir griunantis pastatai,paslėpti po stelažais.Dabar panevėžio milijonierių pastatas,buvęs Nevėžio viešbutis.Slepiamas po „paveikslais“.Nebedurninkite miestiečių. Prie stoties dar vienas daugiaaukšts iškils.Prasimušė Panevėžio milijonieriai laisvą plotą esamos stoties vietone.Račkauskas gauna atkatą.Tipo tvarkome Panevėžį.

  • Atsakyti
 • Reprezentuos miestą…juokdarys ir nebežinantis kaip save pagarsinti. Bet kur žiūri miesto dizaineriai ir architektai? Tegul sau kabina tas paklodes bet kur,tik ne centre. Visai atsisake veikti galvos.

 • Graudžiai juokinga. Daro parkų takelius, gatvės duobėtos, atnaujinti šaligatviai skirti tik dviratininkams, o paveikslų galeriją laikinai atstos viešbutis-vaiduoklis. Tokie projektai galimi tik Panevėžyje…Uždėjai nėriniuotą staltiesę ant suklypusio stalo ir jis pasidarė naujas.

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų