I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Panevėžio teisme N. Venckienė pasitikta plojimais (fotogalerija)

Panevėžio teisme N. Venckienė pasitikta plojimais (fotogalerija)

Panevėžio apygardos teisme antradienį pradėta nagrinėti buvusios Seimo narės ir teisėjos Neringos Venckienės byla.

Dar likus daugiau nei pusvalandžiui iki posėdžio, prie teismo pastato Elektros gatvėje susirinko saujelė N. Venckienės šalininkų. Prie teismo rūmų atsiųstos ir papildomos policijos pajėgos.

N. Venckienei įžengus į teismo salę, teisiamąją atėjusieji palaikyti žmonės pasitiko plojimais.

Kaltinamoji pirmiausia teismui iškėlė klausimą, ar apie šią bylą informuota jos dukterėčia Deimantė Kedytė. Ji kartu su mama Laimute Stankūnaite yra nukentėjusiosios šioje byloje. Jos nagrinėjime nė viena nedalyvaus, tačiau bus informuojamos apie kiekvieną posėdį – L. Stankūnaitei pateikiami posėdžių garso įrašai.

N. Venckienė taip pat pareikalavo nušalinti bylą nagrinėjančius teisėjus.

Šią rezonansinę bylą nagrinėti yra paskirta trijų teisėjų kolegija: Valdas Meidus, Jolanta Raščiuvienė, Valdas Ciesiūnas.

N. Venckienei pateikti kaltinimai dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei. N. Venckienė kaltinimus neigia ir vadina politiškai motyvuotais. Baudžiamasis kodeksas numato, kad griežčiausia bausmė už šiuos nusikaltimus yra treji metai laisvės atėmimo.

Buvusi parlamentarė, partijos „Drąsos kelias“ viena iniciatorių N. Venckienė iš Lietuvos į Jungtines Valstijas išvyko 2013 metais. Tais metais Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę. Kaltinamoji nuo 2018 metų kovo buvo laikoma Čikagos kalėjime ir į Lietuvą, vykdant ekstradicijos prašymą, gražinta 2019-ųjų lapkričio pradžioje – po ekstradicijos, dėl Lietuvos ir JAV teisės sistemos skirtumų iš 13 planuotų pateikti įtarimų liko keturi.

N. Venckienė buvo viena iš svarbiausių vadinamųjų Garliavos įvykių veikėjų. 2009 metų spalio 5 dieną Kaune nušautas į darbą vykęs teisėjas Jonas Furmanavičius. Tą pačią dieną prie namų nužudyta L. Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė. Prokurorai nustatė, kad žmogžudystes galbūt įvykdė garliaviškis Drąsius Kedys, N. Venckienės brolis. D. Kedys kaltino V. Naruševičienę leidus tvirkinti jo ir L. Stankūnaitės mažametę dukrą bei šios pusseserę, V. Naruševičienės mažametę dukrą. J. Furmanavičių ir Andrių Ūsą kaunietis kaltino pedofilija. Visi teismai A. Ūsą išteisino. Po žudynių besislapsčiusio D. Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Vėliau negyvas rastas ir A. Ūsas. Teisėsauga teigia, kad jie mirė nesmurtine mirtimi. N. Venckienė ilgą laiką globojo dukterėčią, nevykdė teismų sprendimų atiduoti ją motinai L. Stankūnaitei. Mergaitė iš tetos namų Garliavoje paimta įsikišus pareigūnams.

Galerija

Komentarai

  • Kas tokie jai plojo. Vienas palaikytojas ypac pagarsejes.

  • Už baisesnius nusikaltimus taip nepersekiojami žmonės kaip Venckienė.

  • Atvežkit tą mergaitę į teismą,kodėl ją slepiat???????????????????Ar tai ypatinga paslaptis.???Pedofilija tai psichinė liga,ar kas galvojate kitaip?.Mes motinos pagimdom tokius vaikus,o sveiki šalia jų labai vargsta.Nusiraminkit, ar problema tame, kad tokie žmonės valdo valstybę?Pasaulio pabaiga ant Lietuvos.

  • Ploja visi blaiviai mąstantys žmonės. Ne visi gali dalyvauti teismo procese, nes jis darbo metu, todėl ir salėje daugiau vyresnio amžiaus žmonės, bet kiti palaiko Neringą ir tikisi teisingumo. Užtenka tų dvigubų standartų, užtenka tų pritemptų bylų, užtenka to baisaus neteisingumo dėl kurio kenčia ne tik ši šeima, bet ir daugelis Lietuvos piliečių.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų