Panevėžio pareigūnų rankose – daugybe vagysčių įtariamas emigrantas

Panevėžio pareigūnų rankose – daugybe vagysčių įtariamas emigrantas

Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Paulius Jasiukaitis šiandien kreipėsi į teismą, prašydamas skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, 21 metų jaunuoliui, įtariamam vagystėmis Panevėžio mieste bei rajone. Įtariama, kad jis yra pavogęs mažiausiai du automobilius, o dar maždaug trisdešimt – apvogęs.

Nuo šių metų vasaros vidurio Panevėžyje bei jo apylinkėse itin pagausėjo vagysčių iš automobilių. Juos, paliktus daugiabučių ar nuosavų namų kiemuose, savininkai po nakties rasdavo apvogtus, iš jų dingdavo vertingi daiktai. Dviems panevėžiečiams dar labiau nepasisekė – rugsėjo bei spalio mėnesiais buvo pavogti jų automobiliai BMW, kurių vertė daugiau nei 6 tūkst. eurų.

Dėl šių vagysčių Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariate buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, kuriems vadovauja Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras P. Jasiukaitis. Pagal nusikaltimų braižą įtariant, kad vagystes galimai vykdo tie patys asmenys, policijos pareigūnai atlikdami intensyvius procesinius veiksmus, nustatė įtariamąjį – 21 metų jaunuolį.

Vagysčių ikiteisminiams tyrimams vadovaujantis prokuroras P. Jasiukaitis lapkričio 30 dieną kreipėsi į teismą, prašydamas Panevėžyje gyvenantį, tačiau gyvenamąją vietą Didžiojoje Britanijoje deklaravusį įtariamąjį suimti. Prokuroro teigimu, lapkričio 28 dieną sulaikytas asmuo gali bėgti į užsienį ir slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo bei gali trukdyti procesui. Pareigūnai įtaria, kad vagystės yra niekur nedirbančio, anksčiau jau teisto Lietuvoje ir užsienyje jaunuolio pagrindinis pragyvenimo šaltinis, todėl jis ir toliau gali vykdyti nusikalstamas veikas.

Šią savaitę sulaikius įtariamąjį, policijos pareigūnai intensyviai ieško pavogtų daiktų, nustatinėja juos įsigijusius asmenis.

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėjas patenkino prokuroro pareiškimą ir įtariamajam skyrė suėmimą 3 mėnesiams.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų