"Sekundės" archyvo nuotr.

Panevėžio teatruose – permainų vėjai

Panevėžio teatruose – permainų vėjai

 

Naujų vadovų laukiančiuose net trijuose miesto teatruose kolektyvai gyvena ne atostogų, o nerimo dėl konkurso rezultatų nuotaikomis.

Jau dabar aišku, kad tik Lėlių vežimo teatras gali lengviau atsikvėpti – vienintelis kandidatas – ilgametis šio teatro vadovas ir įkūrėjas Antanas Markuckis. Tuo mertu dabartiniai Muzikinio bei teatro „Menas“ vadovai apsisprendė dėti tašką ir įstaigos vairą perleisti naujiems kapitonams.

Tiesa, ir kandidatų į teatro vadovų kėdes eilės nenutįso – Muzikiniam teatrui panoro vadovauti vos vienas, o „Menui“ – du kandidatai. Kas iš jų stos prie teatrų vairo, paaiškės tik birželio pradžioje.

Tik paskelbus, kad bus organizuojamas konkursas į trijų Panevėžio teatrų vadovų vietas terminuotai penkerių metų kadencijai, Muzikinio teatro vadovas Vidmantas Kapučinskas „Sekundei“ teigė, jog nėra apsisprendęs, ar toliau dalyvaus konkurse, – lemiamą žodį paliks tarti savo kolektyvui. Tiesa, nors kolektyvas ir skatino žengti šį žingsnį, tačiau V. Kapučinskas nutarė, kad pats laikas sustoti. Pasak ilgamečio vadovo, anksčiau ar vėliau tą teks padaryti.

V. Kapučinskas sako, jog postas jam niekada nebuvo svarbus.

„Sveikatos dar užtenka, bet pasibaigus naujai penkerių metų kadencijai man bus 72 metai. Per daug myliu kolektyvą, tad nesinori elgtis savanaudiškai. Nors amžius ne rodiklis, bet, kaip sakoma, reikia išeiti tol, kol tau dar ploja, o ne švilpia“, – kaip visada su šypsena į laukiančias permainas žvelgia V. Kapučinskas.

Pasak menininko, postas jam niekada nebuvo svarbus, be to, jis tikisi, kad ir toliau galės dirbti teatre – dirigentu ar meno vadovu. Taip pat galėtų padėti daug lengviau adaptuotis ir jo darbus perimti naujajam vadovui. Vienintelis noras, kad su nauju teatro vadovu ateitų tik teigiamos permainos, juk prireikė ne vienerių metų, kad pavyktų surinkti tokį kolektyvą. Kaip juokauja V. Kapučinskas, iš jų teatro žmonės išeina tik į pensiją, kuri čia prasideda nuo septyniasdešimties.

„Kolektyve kaita nedidelė, niekada nebuvo ir audrų, nes visada labai gražiai sutardavome. Norėtųsi, kad taip būtų ir toliau. Aišku, pokyčiai visada atneša šiek tiek įtampos, bet tikiu, kad viskas bus gerai“, – sakė V. Kapučinskas.

Sulaukė palaikymo

Jis prasitarė, kad žino ir kandidatą, kuris pretenduoja perimti įstaigos vairą į savo rankas. Tai visam kolektyvui puikiai pažįstamas žmogus, kuriuo pasitiki ir palaiko, tad ir tos permainos nėra tokios gąsdinančios.

„Konkursas dar nesibaigė, tad ir mes patys dar nelabai turime informacijos, kas ir kaip. Bet žinome, kas ruošėsi dalyvauti šiame konkurse. Tai mums visiems pažįstamas žmogus, jau ilgą laiką groja pas mus. Būtų visai puiku, jeigu jam pavyktų“, – teigė V. Kapučinskas.

Vienintelis kandidatas, pretenduojantis į Muzikinio teatro vadovo vietą, – Vytauto Mikalausko menų gimnazijos, „Naujarodžių vario“ bei Ėriškių kultūros centro vaikų ir jaunimo varinių pučiamųjų instrumentų orkestro „Ėriškių BRASS“ vadovas Saulius Buitvydas. „Sekundei“ jis teigė, kad

Muzikinio teatro kolektyvo, kuriam jis priklauso daugiau kaip dešimtmetį, palaikymas buvo didžiausias postūmis žengti tokį karjeros žingsnį.

„Buvo ir savų minčių, bet kai sulaukiau ir kolektyvo palaikymo, ryžausi pabandyti“, – teigė S. Buitvydas.

Krausis lagaminus

Laukimo nuotaikomis gyvena ir teatro „Menas“ kolektyvas. Dabartinis ilgametis vadovas Kęstutis Vaičiulis, kitą savaitę švęsiantis 68-ąjį gimtadienį, neslėpė, kad konkurse nedalyvavo. Jis visai nenorintis muštis į krūtinę ir kažkam įrodinėti, kad jis geras vadovas, – patys rezultatai kalba už save.

„Kodėl aš turėčiau kažką įrodinėti? Suprantu, kad tokie įstatymai ir toks likimas lauks daugelio įstaigų vadovų. Bet ar tik nebus taip, kad kils problemų, jog nebus kam eiti į tuos direktorius. Ar neteks mums visiems srėbti tos košės, kurią užvirė politikai“, – kalbėjo K. Vaičiulis.

Šiuo metu ligoninėje gulintis teatralas sakė kol kas negalvojantis apie ateities perspektyvas. Artimiausi jo planai – nyvykti į Ameriką, kur ilgą laiką gyvena jo dukra. Atostogos – puikus metas ne tik pailsėti, bet ir susidėlioti tolesnius gyvenimo planus. Anot K. Vaičiulio, gal dabar atsiras daugiau laiko paimti į rankas teptuką ar prisėsti prie karikatūrų piešimo.

„Nesiruošiu sėdėti balkone rankas sudėjęs. Jeigu privertė pailsėti, tai teks ir ilsėtis, o kartu pamąstyti, ką toliau daryti. Gal net eisiu teatre sargu dirbti. Dabar apie tai net nesuku galvos, bus kaip bus“, – sakė K. Vaičiulis.

Anot K. Vaičiulio, gal dabar atsiras daugiau laiko paimti į rankas teptuką ar prisėsti prie karikatūrų piešimo.

Permainingi sugrįžimai

Kas pretenduoja tapti naujuoju teatro vadovu, kol kas dar lieka paslaptis. Kandidatai šią savaitę gali apsilankyti teatre ir susipažinti su įstaigos veikla bei kolektyvu. Kol kas šį norą pareiškė tik vienintelė kandidatė – Apeirono, jauniausio profesionalaus teatro Klaipėdoje dabartinė vadovė Eglė Kazickaitė. Kaip teigė kandidatė, Apeirono teatras jau atšventė penkerių metų jubiliejų, yra ganėtinai savarankiškas ir turi savo kelią, tad norisi naujų iššūkių. O jų reikia ne tik jos komandai, bet ir Panevėžiui. Pokyčiai jau prasidėjo, kai J. Miltinio teatrui atėjo vadovauti jauni žmonės, šiems pokyčiams jau pribrendo ir teatras „Menas“. Nors pati E. Kazickaitė su Panevėžiu neturi jokių sąsajų, tačiau režisierė Greta Gudelytė, su kuria ir įkūrė Apeirono teatrą, – panevėžietė, žengti į teatro pasaulį ją pastūmėjo būtent senos mūsų miesto teatro tradicijos.

„Dalyvauti konkurse buvo būtent G. Gudelytės idėja. Jeigu pavyktų laimėti konkursą, meno vadovu siūlyčiau ją. Būtent ji mane ir uždegė šiam iššūkiui. Mano akimis, Panevėžys yra naujų vizijų ir perspektyvų miestas, norisi atgaivinti teatro kultūrą šiame mieste ir tikiu, kad miestiečiai tam pasiruošę“, – sakė E. Kazickaitė.

Kas yra antrasis kandidatas, kol kas tik spėliojama. Anksčiau sklandė kalbos, kad savo kandidatūrą planavo teikti skandalais pagarsėjęs buvęs J. Miltinio teatro vadovas Romualdas Vikšraitis, laisvasis režisierius Algis Pociūnas bei teatro „Menas“ režisierius ir meno vadovas Vytautas Kaniušonis, tačiau visi trys teatralai šias kalbas paneigė. Kuria kryptimi papūs nauji vėjai Muzikiniame bei teatre „Menas“, paaiškės jau po kelių savaičių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų