Panevėžio taryba bandys išvengti tiesioginio valdymo

Panevėžio taryba bandys išvengti tiesioginio valdymo

Panevėžio miesto savivaldybės taryba antradienį bandys paskirti Etikos komisijos pirmininką ir taip išvengti savivaldybei gresiančio tiesioginio valdymo.

Kaip BNS sakė mero pavaduotojas Valdemaras Jakštas, opozicijai atkakliai siūlant tą pačią kandidatę, rinkimų komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ atstovę Viktoriją Polzunovaitę, meras turėtų į šias pareigas teikti valdančiųjų atstovą.

„Pagal tą situaciją, kokia yra susidėliojusi, meras turėtų siūlyti kitą kandidatūrą, jei opozicija nepateiks kitos, nei jau siūlė tris kartus. Šiuo atveju buvo ne vieną kartą išreikšta nuomonė, tikrai neužgaunant jauno žmogaus, dėl jos nepatirties. Opozicijoje tikrai yra labiau patyrusių žmonių, bet jei jie patys nesiūlo, ką padarysi“, – tvirtino V. Jakštas.

Spalio pradžioje Vyriausybė nusprendė duoti mėnesį Panevėžio ir Širvintų rajono savivaldybėms, kad šios paskirtų Etikos komisijų pirmininkus ir taip išvengtų tiesioginio valdymo. Širvintų rajono savivaldybė prieš kelias savaites eilinį kartą atmetusi opozicijos kandidatą taip pat į pareigas skyrė valdančiųjų atstovą.

Pagal Tiesioginio valdymo įstatymą, tiesioginis valdymas savivaldybės teritorijoje gali būti laikinai įvedamas, jeigu savivaldybės taryba per Vietos savivaldos įstatyme nustatytą laiką du mėnesius – nepaskiria mero pavaduotojo (pavaduotojų), savivaldybės administracijos direktoriaus, nesudaro savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto, nepaskiria šio komiteto pirmininko, nesudaro komisijų, nepaskiria jų pirmininkų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų