Panevėžio statybų kompanijai – daugiau nei 8 mln. eurų bauda

Panevėžio statybų kompanijai – daugiau nei 8 mln. eurų bauda

Konkurencijos taryba nusprendė kreiptis į antstolius dėl bendrovei Panevėžio statybos trestas (PST) už konkurenciją ribojantį susitarimą viešuosiuose pirkimuose skirtos 8 513 500 Eur baudos ir palūkanų priverstinio išieškojimo į valstybės biudžetą.

Kaip teigiama Konkurencijos tarybos pranešime, kadangi PST nesumokėjo baudos per tris mėnesius nuo nutarimo paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje ir sprendimą apskundė teismui, bendrovei nuo nesumokėtos baudos buvo skaičiuojamos Konkurencijos įstatyme numatytos palūkanos. Lietuvos vyriausiajam

Administraciniam teismui (LVAT) patvirtinus Konkurencijos tarybos nutarimą ir priėmus galutinį bei neskundžiamą sprendimą, bendrovė turės sumokėti ir baudą, ir 6 proc. dydžio metines palūkanas už kiekvieną pradelstą dieną. Palūkanos, jau viršijančios 1,1 mln. Eur, bus skaičiuojamos ne ilgiau kaip 180 dienų po teismo sprendimo arba kol PST sumokės baudą.

LVAT teisėjų kolegija birželio 3 d. patvirtino Konkurencijos tarybos išvadą, kad PST ir „Active Construction Management“ (buvusi „Irdaiva“) pažeidė Konkurencijos įstatymą, kai 2013–2015 m. Vilniaus vystymo kompanijos organizuotuose pirkimuose

dalyvavo jungtinės veiklos sutarčių pagrindu, nors toks pajėgumų apjungimas nebuvo būtinas, ir savo veiksmais apribojo konkurenciją. PST ir „Irdaiva“, atsižvelgiant į jų patirtį, kvalifikaciją, pajėgumus, turėjo realią galimybę dalyvauti viešuosiuose pirkimuose atskirai, varžytis tarpusavyje ir teikti nesusijusius pasiūlymus, tuo didinant konkurencinį spaudimą tiek kitiems rinkos dalyviams, tiek ir viena

kitai. Tačiau įmonės, sudarydamos jungtinės veiklos sutartis, susitarė nekonkuruoti tarpusavyje ir teikti bendrus pasiūlymus 24-iuose konkursuose.

Teismas paliko galioti 2018 m. gegužės 14 d. Vilniaus apygardos administracinio teismo priimtą sprendimą, kuriuo paskelbta, kad draudžiamame susitarime dalyvavusioms vienoms didžiausių to meto Lietuvos statybos įmonių pagrįstai skirtos baudos: PST – 8 513 500 Eur, „Irdaivai“ – 3 685 900 Eur.

PST generalinis direktorius Dalius Gesevičius sako, jog įmonei tai „didelė netektis“, tačiau nepaisant to bendrovė toliau tęs savo veiklą ir kol kas nesvarsto jokių pokyčių.

Anot direktoriaus, planuojama tartis dėl baudos sumokėjimo dalimis.

D. Gesevičius sako privalantis vykdyti teismo sprendimą, nors su juo ir nesutinkantis.

„Tai nebuvo joks susitarimas. Konkurso sąlygos reikalavo tokio susivienijimo. Dvylikos kompanijų susitarimai ir susigrupavimai net nebuvo nagrinėjami teisme. Kažkodėl teismas išskyrė mus. Mes, matyt, esame kažkokie kitokie“, – komentavo generalinis direktorius.

PST turi apie 700 darbuotojų ir yra viena didžiausių statybų kompanijų Lietuvoje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų