Vos prieš metus išrinktas LSDP Panevėžio skyriaus pirmininku E. Gaidamavičius traukiasi iš partijos ir politikos. "Sekundės" archyvo nuotr.

Panevėžio socialdemokratus paliko lyderis

Panevėžio socialdemokratus paliko lyderis

Iki Savivaldos ir tiesioginių mero rinkimų likus mažiau nei metams, partijų Panevėžio skyriuose – esminės permainos. Socialdemokratų gretas pareiškė paliekantis vos prieš metus kairiesiems Panevėžyje atėjęs vadovauti verslininkas, iš šio miesto kilęs, bet Vilniuje gyvenantis Egidijus Gaidamavičius.

Pareiškimą dėl išstojimo iš partijos E. Gaidamavičius įteikė penktadienio vakare. Dar 2016-aisiais Seimo rinkimuose Panevėžyje, Nevėžio vienmandatėje apygardoje dalyvavęs, bet į parlamentą nepatekęs socialdemokratas teigia visiškai pasitraukiantis iš politinio gyvenimo ir atsidėsiantis verslui.

„Keičiu gyvenimo stilių. Atidarinėjame įmonę arba Kipre, arba Amerikoje, bet jau ne Lietuvoje.Verslas apims Lenkiją, Baltarusiją, Ukrainą. Reikia permainų“, – sako E. Gaidamavičius.

Naujoji įmonė užsiims energetiniais projektais, o viena iš sričių – karinė veikla, anot verslininko, nesuderinama su politika. E. Gaidamavičius įmonės Lietuvoje veikla šiuo metu sustabdyta.

Dabar jau buvęs socialdemokratas teigia pasitraukiantis Panevėžio skyriui palankiu laiku, likus metams pasiruošti Savivaldos ir tiesioginiams mero rinkimams.

Laikinuoju skyriaus pirmininku turėtų būti paskirtas vienas iš penkių pavaduotojų: miesto Tarybos narė Janina Gaidžiūnaitė, iš Autobusų parko generalinio direktoriaus pareigų atleistas Rimantas Petukauskas, verslininkas, buvęs Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Vyžintas, Danutė Stanevičienė arba Lina Rasikevičienė.

Vadovas turėtų paaiškėti balandžio 19-ąją partijos Panevėžio skyriaus konferencijoje. Joje bus renkamas ir socialdemokratų kandidatas į miesto merus kitąmet vyksiančiuose rinkimuose. Nors skyriaus nariai iškėlė penkis atstovus, kurie varžysis dėl galimybės siekti mero posto, E. Gaidamavičius nuomone, rimčiausia kova konferencijoje turėtų užvirti tarp R. Petukausko ir R. Vyžinto.

Patį E. Gaidamavičių Panevėžio skyriaus bičiuliai taip buvo iškėlę kandidatu rungtis dėl teisės atstovauti socialdemokratams mero rinkimuose. Dar prieš metus socialdemokratas kalbėjo, kad 2019 m. nusiteikęs mesti iššūkį dabartiniam Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui.

Socialdemokratų gretose E. Gaidamavičius skaičiuoja dešimt metų. Prieš metus jis atėjo į Panevėžio skyrių ir iš karto buvo išrinktas jo pirmininku, nugalėjęs R. Vyžintą.

 

Komentarai

 • Balandis – tradiciškai švaros mėnuo, faktas, tik prie ko čia Petukauskas?

 • Kas aiškino kad Petukauskas ir autobusų parkas su socdemais nieko bendro??

 • Ar balandžio 1-a?

 • Petukauskas su 200 vairuotoju socdemu branduolys, šturmu paims savivaldybę

  • jo…… ……………………

 • Be Degenio socdemams riesta..

 • koks gi iš rimuko meras, jei iš autobusų parko išvijo ………..

 • Reiktų paklausti buvusio socdemų pirmininko tikrosios pasitraukimo priežasties ( pasisavino ženklią sumą pinigėlių iš skyriaus sąskaitos ).
  O dėl būsimo socdemų vado – Petukausko ? Negi skyrius lauks dar vienos aferos ? Gal jau užtenka su autobusų parku.

 • Gaidamavičius prieš porą metų mašiną pametė, o dabar partiją..

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų