Panevėžio socialdemokratai laižosi žaizdas

Panevėžio socialdemokratai laižosi žaizdas

Po Panevėžio socialdemokratus suskaldžiusių Seimo rinkimų sudėtingą periodą išgyvenančio miesto skyriaus naujasis pirmininkas Ramūnas Vyžintas teigia kalbėsiantis ir su partijos vadovais, kokios iš tiesų yra kairiųjų vertybės.

Išrinko beveik vienbalsiai

Socialdemokratų Panevėžio skyriaus ataskaitinėje rinkimų konferencijoje slaptu balsavimu renkant pirmininką, R. Vyžintas gavo 50 balsų iš 53 joje dalyvavusių narių.

R. Vyžintas jau keturias kadencijas dirba Savivaldybės taryboje. Anksčiau jis yra ėjęs Panevėžio apskrities viršininko, vicemero, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Skyriaus grupės kandidatais į pirmininkus buvo iškėlusios ir miesto Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Kazimierą Armonavičių bei partijos moterų grupės lyderę Liną Rasikevičienę. Prieš prasidedant balsavimui, abu savo kandidatūras atsiėmė. Jie išrinkti naujojo pirmininko pavaduotojais.

Taip pat socialdemokratai išsirinko skyriaus tarybą, ją sudaro 14 partijos narių. Tarp jų – ir Andrius Busila, Savivaldybės taryboje pakeisiantis iš jos atsistatydinusį ir į Kauną persikeliantį Romualdą Grilauską. Tarybos nario priesaiką A. Busila duos jau ateinantį pirmadienį numatytame Tarybos posėdyje.

anevėžio socialdemokratų vedliu išrinktas R. Vyžintas akcentuoja, jog dabar svarbiausia suvienyti susiskaldžiusį skyrių.

Turi klausimų vadovybei

Pirmininku išrinktas R. Vyžintas teigia, jog dabar svarbiausia jo užduotis – suvienyti skyrių.

„Labai paprašiau visų užmiršti priešpriešas, vienokias ar kitokias grupuotes skyriaus viduje. Mums būtina vienybė. Dėl to ir į skyriaus vadovybę pakviečiau skirtingus požūrius į kai kuriuos dalykus turinčius žmones“, – sako naujasis vadovas.

Anot jo, bus svarbu motyvuoti narius siekti rezultatų 2023-iųjų pavasarį vyksiančiuose savivaldos rinkimuose. R. Vyžintas sako turintis klausimų ir partijos vadovybei.

„Noriu pasakyti, kad valdančiosios daugumos posėdžiuose išsitrankome atitinkamas vietas ir tikrai ten nėra, kad būtų caras ir jo vasalai.“
R. Vyžintas

„Kadangi automatiškai tampu partijos tarybos nariu, turėsiu ten užduoti klausimų ir partijos vadovybei, Seimo nariams, kokios vis dėlto mūsų partijos vertybės, kas yra potencialus mūsų rinkėjas? Dabar ir valstiečiai tarsi deklaruoja kairumą, ir mes. Į kokią nišą mes orientuosimės, ką ginsime?“ – sako Panevėžio socialdemokratų lyderis.

Laikas srėbti košę

Pasak R. Vyžinto, dabar socialdemokratams svarbiausia susigrąžinti rinkėjų pasitikėjimą. Politiko nuomone, partijos vadovybės neturėjimas vakarietiškos socialdemokratinės linijos, neapsisprendimas, su kuo eiti ir kurias politines jėgas palaikyti, partijos skilimas ir lėmė prastus Seimo rinkimų rezultatus.

„Savivaldos rezultatai buvo puikūs, bet Seimo rinkimuose padarytos didžiulės klaidos. Finansai regionams nebuvo skiriami, tik respublikinei rinkimų kampanijai, koncentruojantis į G. Palucką ir siaurą jo aplinkos ratą. Su tokiais resursais mes regionuose būtume tikrai geriau tvarkęsi ir geresnių rezultatų pasiekę. O dabar reikia srėbti tą košę“, – R. Vyžintas įvertino pernai rudenį socialdemokratams apmaudžiai pasibaigusius Seimo rinkimus.

Staigmenų Taryboje nežada

Panevėžio miesto taryboje socialdemokratai užima dvi vietas. Jiems taip pat priklauso administracijos direktoriaus pavaduotojo postas.

Valdančiojoje daugumoje jie dirbo ir praėjusią kadenciją, tačiau šiai įpusėjus, 2016-ųjų rudenį pareiškė iš daugumos pasitraukiantys.

Skyriaus vairą į savo rankas paėmęs R. Vyžintas tokių politinių staigmenų nežada. Anot jo, valdančiojoje daugumoje ir dabar vyksta demokratiškos diskusijos, o pasitraukimas vardan pasitraukimo miestui nieko gero neduotų.

„Yra simpatija ar antipatija valdančiajai daugumai, merui R. Račkauskui. Aš ir mano kolega A. Busila į tą dalyką žiūrime racionaliai. Aš pats esu dirbęs vicemeru, administracijos direktoriaus pavaduotoju ir matau: procesai mieste juda, finansavimas gaunamas. Tačiau noriu pasakyti, kad valdančiosios daugumos posėdžiuose išsitrankome atitinkamas vietas ir tikrai ten nėra, kad būtų caras ir jo vasalai. Mes demokratiškai sprendžiame, kaip Tarybos posėdyje balsuosime. Minusas nebent tas, jog po to nebegali Tarybos posėdyje pasireikšti, kad žiniasklaida pamatytų, nes tuos dalykus išsisprendžiame namų virtuvėje – valdančiojoje daugumoje. Jei matome, kad projektai neracionalūs, jų sprendimai būna ir atidedami, klausimai neįtraukiami į Tarybos posėdžių darbotvarkę“, – kalbėjo R. Vyžintas.

asak K. Armonavičiaus, socialdemokratų Panevėžio skyrius išgyvena sudėtingą periodą. P. Židonio nuotr.

Skyrius nukraujavęs

Pastarieji metai Panevėžio socialdemokratams buvo ganėtinai įtempti ir politiškai skausmingi. Partijos vadovybei nusprendus Seimo rinkimuose Panevėžio vienmandatėse apygardose iškelti savo, o ne skyriaus deleguotus kandidatus, vietos kairieji sukilo dėl atsiųstųjų legionierių. Nors skyrius raštu kreipėsi ir į partijos tarybą, ir į prezidiumą, kandidatai nebuvo pakeisti. Toks vadovybės sprendimas užkirto kelią panevėžiečių deleguotam R. Vyžintui vienmandatėje apygardoje siekti Seimo nario mandato.

Po tokio vadovybės akibrokšto skyriui pirmininkavusi Danutė Stanevičienė atsistatydino ne tik iš vadovų, bet atsisakė ir narystės partijoje.

Ją laikinai pakeitęs pirmasis pavaduotojas K. Armonavičius skaičiuoja, kad skyrių paliko apie 30–40 narių.

„Vieni jau ilgesnį laiką nemokėjo partijos mokesčio, bet dalis išėjo, nes manė, kad Lietuvos mastu žiūrint tas skyrius nelabai reikalingas, nelabai jis vadovybės vertinamas. Dėl to žmonės ir apsisprendė nebedalyvauti aktyvioje politinėje veikloje. Skyrius išgyvena tikrai sudėtingą periodą“, – pripažįsta K. Armonavičius.

Šiuo metu socialdemokratų Panevėžio skyrius vienija 134 narius. Kažkada jam priklausė apie 400 socialdemokratų.

Tačiau, anot K. Armonavičias, dabar skyriuje liko daugiau bendraminčių, vedamų bendros idėjos.

„Nebėra tokių didelių nuomonių išsiskyrimo. Liko užgrūdinti žmonės“, – sako pirmininko pavaduotojas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų