Vos prieš metus išrinktas LSDP Panevėžio skyriaus pirmininku E. Gaidamavičius traukiasi iš partijos ir politikos. "Sekundės" archyvo nuotr.

Panevėžio socialdemokratai išsirinko naują vedlį

Panevėžio socialdemokratai išsirinko naują vedlį

Socialdemokratų Panevėžio skyriui ateinančius porą metų vadovaus Vilniuje gyvenantis, iš Panevėžio kilęs verslininkas Egidijus Gaidamavičius. Skyriaus pirmininko rinkimuose už jį balsus atidavė 41 delegatas.

Dėl Panevėžio skyriaus pirmininko vietos varžėsi dar keturi kandidatai: Tarybos narė, buvusi Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Janina Gaidžiūnaitė, buvęs vicemeras verslininkas Ramūnas Vyžintas, partijos skyriaus nariai Alvydas Žmoginas bei Lina Rasikevičienė. Antroje vietoje likęs R. Vyžintas surinko 33-ų delegatų balsus.

Balsavimo teisę turėjo iš viso 82 delegatai, atstovaujantys skyriaus narių grupėms.

Panevėžio socialdemokratų vedliu išrinktas E. Gaidamavičius teigia turintis planų su šeima iš sostinės kraustytis į Panevėžį, kur gyvena jo mama bei uošviai.

Naujasis pirmininkas neslepia ambicijų po poros metų siekti ir Panevėžio mero posto.

„Tokia galimybė neatmetama, bet tam dar turi pritarti skyriaus Taryba“, – teigė E. Gaidamavičius.

Politikas sutinka, kad pastaraisiais metais socialdemokratų pasirodymas politinėje arenoje buvo ganėtinai silpnas. Anot jo, permainos laukia ne tik Panevėžio kairiųjų. Jau balandį prasidės partijos pirmininko rinkimai, o naujasis šalies socialdemokratų vadovas bus patvirtintas gegužės pradžioje.

„Partijos laukia rimti pokyčiai. Socialdemokratams reikalingas naujas kursas, orientuotas į kairę, ne toks liberalus“, – teigė E. Gaidamavičius.

Pastaruosius porą metų Panevėžio skyriaus vedliu buvęs miesto Tarybos narys Donatas Degenis rinkimuose nedalyvavo. Jo pavardės nebus nė tarp naujojo skyriaus pirmininko pavaduotojų. Tokius pokyčius D. Degenis motyvavo, esą rotacija partijoje yra sveikas dalykas. Vis dėlto jam vadovaujant, Panevėžio socialdemokratams pastarieji metai nebuvo sėkmingi. Nors tai vienas gausiausių partinių skyrių Panevėžyje, turintis per 300 narių, prieš porą metų savivaldos rinkimuose gavo skambų antausį nuo rinkėjų – iš 31-os vietos miesto Taryboje tesurinko keturias. Savo pozicijų kardinaliai nepagerino ir pernai rudenį vykusiuose Seimo rinkimuose. Keturiose Panevėžio krašto rinkimų apygardose socialdemokratai užėmė 3-4 vietas, nusileidę nepartinių ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatams. Nevėžio rinkimų apygardoje į Seimą kandidatavęs E. Gaidamavičius liko trečias.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų