„Sekundės“ nuotr.

Panevėžio smulkieji verslininkai nebetyli: neša vainikus Vyriausybei

Panevėžio smulkieji verslininkai nebetyli: neša vainikus Vyriausybei

Nebeišgalintys ilgiau kentėti be darbo, uždaryto smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai šiandien Panevėžyje rengia nebylią protesto akciją.

Vidurdienį bus nešami laidotuvių vainikai ir degamos žvakelės prie Vyriausybės atstovo Panevėžio apskričiai būstinės Respublikos g. 62.

Kaip sakė šios akcijos sumanytojas, panevėžietis verslininkas Rimantas Kiela, verslas pavargo nuo valdžios pažadų, bet ir žmonių kantrybė taip pat turi ribas. Anot R. Kielos, kaimynai lenkai, latviai bei estai jau atlaisvino uždarytus verslus, o Lietuvoje jie ir toliau sistemingai žlugdomi.

„Kiek galima tyčiotis iš smulkaus verslo? Žmonės jau morališkai sužlugdyti. Reikia mokėti mokesčius, nuomą, iš kažko gyventi. O tie 275 eurų per mėnesį – tai kaip elgetai numesti batono“,– piktinosi R. Kiela.

Simbolinį pavadinimą „Laidojam smulkius lyg kokius mulkius“ akcija viliamasi atkreipti Vyriausybės dėmesį. Anot verslininko, tikimasi, kad ši akcija nuvilnys ir per kitus miestus. Nuvykti prie Vyriausybės panevėžiečiai negali dėl ribojamų išvažiavimų iš savivaldybių, bet uždegti žvakučių ir atnešti vainikų prie Vyriausybės atstovo būstinės dar niekas neuždraudė.

„Padėsime vainikus, persižegnosime ir vėl grįžime į savo urvelius. Vyriausybės atstovas Panevėžyje galės surinkti visus vainikus ir žvakes ir nuvežti prie Vyriausybės rūmų. Valdžia mato, kad žmonės tyli, vadinasi, viskas gerai. O kai prasideda bruzdesys, tuomet pamėto pažadų, kad kažkuo padės, kažką kompensuos. Bet įtampa jau tokia, kad reikia tik kibirkštėlės, ir tuoj žmonės išeis į gatves“, – neabejoja R. Kiela.

Prie akcijos šiandien žada prisijungti Panevėžio grožio salono, mažųjų parduotuvių savininkai bei kiti smulkiojo verslo atstovai.

 

 

Komentarai

  • Šiandien neša vainikus prie Vyriausybės, ryt neš vainikus prie klientų urnų. Pasiskaitymui – Kuodis apie valstybę į teismą besiruošiančius duoti verslus: kokio bukumo reikia būti.

  • Tikrai, geriau jau nuneštų vainikus ir uždegtų žvakutes ant mirusių nuo COVID19 kapų. Toks paprotys nuo seno buvo. Lietuviai visai išsigimė – nebesiorientuoja savo elgsenoje. Matyt kovidas paveikė jų psichiką…

    • Pritariu 100%

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų