Violeta Grigienė. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Panevėžio slaugos ligoninės direktorei – įtarimai dėl kyšio

Panevėžio slaugos ligoninės direktorei – įtarimai dėl kyšio

Teisėsaugos akys nukrypo į Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę.

Jos direktorei Violetai Grigienei trečiadienį pranešta apie įtarimą kyšininkavus. Įtarimų sulaukė ir, kaip įtaria pareigūnai, jai kyšį davę asmenys.

Įtariama, kad ji, būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, tiesiogiai, savo naudai, šių metų liepą paėmė kyšį.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokuroras, tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdyba.

„Atliekami įvairūs procesiniai veiksmai, tarp jų ir kratos“, – komentavo Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė.

Įtariamoji šiandieną apklausta tyrimą atliekančių pareigūnų.

Kaip teigiama Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos bendrame pranešime, įtariama, kad V. Grigienė paėmė ne mažiau kaip 100 eurų kyšį iš paciento artimųjų už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, t. y. už tai, kad pacientui būtų teikiamos jam priklausančios medicininės paslaugos.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Panevėžio apygardos prokuratūros ONKTS prokuroras M. Jurkėnas trečiadienį kreipėsi į Utenos apylinkės teismo Ignalinos rūmus, prašydamas nušalinti V. Grigienę nuo pareigų trims mėnesiams.

Teismas prašymą patenkino.

Įtariamajai taip pat skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Į teisėsaugos akiratį pateko ne tik direktorė, bet ir, kaip pareigūnai įtaria, jai kyšį galėję duoti dar du asmenys. Jiems abiem pareikšti įtarimai dėl papirkimo.

„Negali būti toleruojama tokia situacija, kai iš asmenų, kuriems valstybė garantuoja sveikatos priežiūros paslaugas,vienokia ar kitokia forma yra imamas neteisėtas atlygis. Tokie veiksmai menkina visuomenės pasitikėjimą visa sveikatos priežiūros sistema, todėl raginame žmones apie žinomus kyšio reikalavimo, siūlymo ar provokavimo jį duoti atvejus pranešti Prokuratūrai ar Specialiųjų tyrimų tarnybai“, – komentavo M. Jurkėnas.

Nemalonumų sulaukusi V. Grigienė nei darbiniu, nei asmeniniu telefonais nepasiekiama.

Komentarai

  • Kodel jie taip maža davė? Tik po 50 eurų. Nors po 100 galejo duoti. Juk jei duoda 50, tai garantuotai turi ir daugiau. Na, negalės dirbti keletą mėnesių , nieko tokio, paatostogaus, orai ne blogi. Paskui ir vėl galės dirbti gydytoja, gal kitoj ligoninėje ar kitame mieste, atsiims už prastovas iš bobučių, manote, kad per kelis mėnesius sąžinė išdygs.? Žodžiu, gyvenimas eina į priekį

  • Niekada nepatykesiu kad pajeme kysi.man paciai teko tenai gyditis.ir kaip direktore tikrai nuosirdziai atlieka savo darba.daug metu ji tenai direktore ir niekada jieko panasaus nebuvo.dabar atceit pajeme?nebesvaikit.garantas giminem teisybe nepatiko ir apsmeize.

    • Tik nereikia ponios direktores ginti. Kas su ja susidure- visi zinojo, kad ji kysininke. Net ir darbuotojai apie tai daznai prabildavo, tik niekas nemokejo ponios sustabdyti. Pagyveno kaip inkstas taukuose, laikas uzbaigti !

    • yra ir tokiu kaip tamsta kur lenda i sikna savo virsininkams

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų