Panevėžio savivaldybės įstaigų buhalterija atsidurs vienose rankose

Panevėžio savivaldybės įstaigų buhalterija atsidurs vienose rankose

Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad miesto biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita būtų vykdoma centralizuotai.

„Darbo grupė atliko Panevėžio biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos analizę. Pastebėta, kad naujovės reikalingos, siekiant ne tik gerinti atliekamos buhalterinės apskaitos kokybę, bet ir efektyviai valdyti finansinius, žmogiškuosius išteklius, pasiekti ekonominį efektą, optimizuoti ir gerinti Savivaldybės įstaigų veiklą. Taip pat įžvelgiama grėsmė po kelerių metų pritrūkti buhalterių. Be to, manome, kad kiekviena įstaiga turėtų skirti dėmesį savo pagrindinių funkcijų kokybiškam įgyvendinimui, o finansinius klausimus palikti už tai atsakingam juridiniam asmeniui“, – sako Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Centralizuojant buhalterinę apskaitą biudžetinėse įstaigose, būtų naudojama vieninga finansų valdymo informacinė sistema, vienodais apskaitos principais tvarkoma buhalterinė apskaita, kiltų darbuotojų kompetencija, būtų išspręsta trūkstamų buhalterių ir pavadavimo problema, su kuria šiuo metu susiduria įstaigos.

Panevėžio miesto savivaldybės biudžetinių įstaigų centralizuotos buhalterinės apskaitos funkcijos bus pradėtos įgyvendinti nuo 2022 m. rugsėjo.

Komentarai

  • „…Nepamirškim vieno dalyko: kai kalbam apie penkiasdešimt virš arba šešiasdešimt virš (buhalterių amžių), tai iš esmės yra beveik pensijinis amžius, ir ypač matosi jau dabar dėl sunkumų valdyti operacines sistemas arba kompiuterines sistemas, taip pavadinkim….“

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų