Panevėžio savivaldybės administracijai vadovaus R. Pauža

Panevėžio savivaldybės administracijai vadovaus R. Pauža

Panevėžio vadovų komandą papildė dar vienas architektas. Vietoje atsistatydinusio Tomo Juknos Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas pradeda eiti Rimantas Pauža, prieš dešimt metų pasitraukęs iš miesto vyriausiojo architekto pareigų.

R. Paužos kandidatūrą į administracijos vadovus slaptame balsavime palaikė 20 Tarybos narių, prieš balsavo 4, susilaikė du, o dar du balsavimo biuleteniai rasti negaliojantys.

Įstatymas nustato, kad valstybės tarnautojui gali būti skirta iki 60 procentų nuo pareiginės algos priemoka už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą. R. Paužai paskirtas mažesnis, 50 proc., o tai yra 704 Eur neatskaičius mokesčių, priedas prie atlyginimo. Visas R. Paužos darbo užmokestis sieks 2114,10 Eur neatskaičius mokesčių.

„Versle už tokius pinigus tokio atsakingumo reikalaujančiam darbui sunku būtų žmogų surasti“, – dėl naujam vadovui nustatyto priedo suabejojusiems Tarybos opozicijos nariams argumentavo meras Rytis Račkauskas.

Imsis „konfliktinių zonų“

R. Pauža pastaruosius porą metų ėjo Biržų savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Iš jų pasitraukė išsiskyrus nuomonėms su meru Valdemaru Valkiūnu.

Kaip vieną iš esminių Biržuose nuveiktų darbų R. Pauža Panevėžio politikams įvardijo surengtas Biržų viešųjų erdvių sutvarkymo kūrybines dirbtuves.

„Nenorėjome iš viršaus nuleisti nuostatų, kaip sutvarkyti miestą, o atsiklausėme gyventojų, kaip užsakovų, ko jie norėtų. Įtraukus visuomenę buvo suformuota užduotis architektams“, – pasakojo R. Pauža.

Anot jo, pavykus panaikinti biudžeto įsiskolinimus rasta lėšų ištisą naktį apšviesti ne tik miestą, bet ir Biržų rajono kaimus.

Tačiau Tarybos opozicijos paprašytas išvardyti bent tris svarbiausius darbus, numatytus nuveikti Panevėžyje, R. Pauža teigė, esą nežinodamas, ar bus patvirtintas direktoriumi, pernelyg neįsigilino.

Vis dėlto naujasis direktorius teigė matantis Panevėžyje „konfliktinių zonų“, dėl kurių, anot jo, turės būti priimti sprendimai.

Pastaruoju metu vienas iš karščiausių klausimų mieste – takoskyra tarp valdžios ir šiaurinėje Panevėžio dalyje esančio Rožyno individualių namų kvartalo gyventojų dėl planuojamos per šį mikrorajoną tiesti Šiaurinės gatvės.

Taip pat R. Pauža žada peržiūrėti Savivaldybės vykdomus projektus, numatyti terminus, kad, anot jo, „greičiau žmonės pamatytų realius pokyčius“.

Vis dėlto naujasis vadovas pripažino, jog į pačios Savivaldybės valdymo procesą jo požiūris skiriasi nuo pirmtako, iš šio posto atsistatydinusio Tomo Juknos.

Pastarasis, prieš porą metų tvirtinamas administracijos direktoriumi Tarybos nariams kalbėjo apie būtinybę Savivaldybėje įdiegti procesų valdymo LEAN sistemą.

„Šita sistema labai gera vykdant gamybinius procesus, bet nemanau, kad Savivaldybė ta organizacija, kurioje šis procesas vyktų sklandžiai“, – pripažino R. Pauža.

Savivaldybėje ne naujokas

Panevėžio savivaldybės kabinetai naujajam direktoriui gerai žinomi. Aštuonetą metų jis vadovavo Architektūros ir urbanistikos skyriui, tačiau 2006-aisiais staiga pasitraukė iš pareigų.

„Sekundei“ R. Pauža yra teigęs, jog tuomet Panevėžio savivaldybę paliko dėl nepakeliamai didelio darbo krūvio: išsipūtus nekilnojamojo turto burbului Aukštaitijos sostinėje buvo pats statybų įkarštis, Savivaldybės architektai užversti darbu ir fiziškai nebepajėgė susidoroti su krūviu, tačiau valdžia nesutiko skyriui pridėti papildomų pajėgumų. Tas buvo padaryta jam jau pasitraukus iš skyriaus vadovų.

Pasitraukęs iš Panevėžio savivaldybės architektas šešerius metus vertėsi privačia veikla, dar porą metų savo tėviškėje, Kazlų Rūdos savivaldybėje, darbavosi vyriausiuoju architektu, kol prieš dvejus metus Biržų mero V. Valkiūno buvo pakviestas užimti Biržų savivaldybės administracijos direktoriaus postą, kol prieš porą mėnesių tėškė merui ir Tarybai prašymą jį atleisti iš darbo.

Komentarai

  • buvo jaunas vyras,tai vėl pensija.

  • Beveik aštuonerius metus Panevėžio savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriui vadovavęs Rimantas Pauža savo noru palieka valdininko postą. Buvęs skyriaus vadovas tikina, kad išėjimas iš darbo nėra susijęs su Specialiųjų tyrimų tarnybos pradėtu tyrimu dėl galimos korupcijos Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamente. Tuo tarpu Savivaldybės administracijos vadovas Visvaldas Matkevičius nė nedvejodamas pasirašė atleidimo dokumentus.

    Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/panevezio-valdininkas-kratosi-korupcijos.d?id=11036890

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų