Panevėžio savivaldybei laikinai vadovauja vicemeras V. Jakštas

Panevėžio savivaldybei laikinai vadovauja vicemeras V. Jakštas

Teismui mėnesiui nuo pareigų nušalinus prekyba poveiku įtariamą Panevėžio merą Rytį Račkauską, vadovavimą savivaldybei perėmė vicemeras liberalas Valdemaras Jakštas.

„Posėdžio neeilinio nereikia, nes yra mero pavaduotojai ir automatiškai merui sergant, ar dėl kitų priežasčių nesant darbe, vienas iš vicemerų vaduoja. Šią savaitę tai darysiu aš, toliau matysime“, – BNS antradienį sakė V. Jakštas.

Jis pripažino, kad nauji įtarimai šiuo metu dėl piktnaudžiavimo teisiamam merui stabdys savivaldybės darbą.

„Ne mums spręsti, kuris teisus, kuris ne, tam yra teisėsauga, teismai. Aišku, tai nepaskatins dirbti, įtampa atsiranda, atsiranda neramumas, gali atsirasti perdėtas apsidraudimas. Bet darbas neturi sustoti, jį reikia tęsti nepriklausomai nuo to, kokios nuotaikos“, – teigė vicemeras.

Teisėsauga pirmadienį pranešė pateikusi naujus įtarimus prekyba poveikiu R. Račkauskui.

Prokuratūra ir STT pirmadienį pranešė įtariantys, kad R. Račkauskas galėjo susitarti priimti 3 tūkst. eurų kyšį iš krepšinio klubo „Lietkabelis“ vadovo, kad šiam klubui būtų skiriama savivaldybės ir jos įmonių parama. Įtarimai prekyba poveikiu antradienį pareikšti ir „Lietkabelio“ prezidentui Alvydui Bieliauskui. Meras įtarimus neigia.

Teismas birželį atvertė kitą bylą, kurioje R. Račkauskas kaltinamas piktnaudžiavimu, kita ikiteisminio tyrimo dalis dėl korupcijos tęsiama.

Meras ankstesniame tyrime kaltinamas per patarėją davęs neteisėtų nurodymų savivaldybės tarnautojams, taip siekiant, kad savivaldybės organizuojamų viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų laimėtoja taptų su Mariumi Vaupšu susijusi įmonė „Lukrecijos reklama“.

Opozicija ragina R. Račkauską atsistatydinti

Reaguodama į naujus įtarimus, Panevėžio miesto tarybos opozicija ragina merą atsistatydinti.

Jungtinės konservatorių ir Lietuvos žaliųjų partijos frakcijos pirmininkė Gema Umbrasienė sako, kad savivaldybė „jau yra pasitreniravusi dirbant be mero“, tad ir šiuo metu nesant savivaldybės vadovo problemų neturėtų kilti.

„Mūsų, opozicijos požiūriu, nebegalime versti miesto gyventi pagal kriminalinę darbotvarkę. Mes pakvietėme merą atsistatydinti, susitvarkyti savo reikalus, atbūti savo teisminius procesus. O koalicijos partnerius, su kurių palaikymu atsirado ši kriminalinė darbotvarkė, kviečiame apmąstyti, prie ko atvedė nuolaidžiavimas, ir atversti naują miesto istorijos puslapį“, – sakė ji.

Valdančiąją daugumą Panevėžio savivaldybėje sudaro 15 atstovų iš 27 tarybos narių: R. Račkausko frakcija „Atsinaujinančiam Panevėžiui“, liberalai, „valstiečiai“ ir socialdemokratai.

Komentarai

 • …gali atsirasti perdėtas apsidraudimas. Kur ? Reikalaujant duoti kyšį ?

  .

  • Atsakyti
 • aš sakiau, sakau ir sakysiu, kad meru reikia išrinkti p. Umbrasienę, išvyti iš Savivaldybės pusę dykaduonių ir viskas bus OK.

 • Umbrasienė meras??? gal jai kiaušus priauginsi??

  • O, ji ir taip yra su „kiaušais“. Ją ne kiekvienas nusmurgėlis nuveiks. Ne veltui Račkauskas drebėdavo ją vien pamatęs

   • Atsakyti
 • kalbant apie Gemą,,,, juk ji pirmoji Panevėžio merė

 • per paskutinius 15 metu kazkaip neteko girdeti umbrasienes konkreciu pasiulymu kaip gerinti miesto gyventoju gyvenima, negirdejom investiciniu paiulymu, bet puikiai matem umbraso trukdymus del naujos autobusu stoties, puikiai matom umbrasienes komandos nario leliuko pasirodymus viesojoje erdveje, puikiai matom jos koalicijos draugu koncervatoriu atstovu visiska neigaluma , kazkaip be rekimo kad aplink visi vagys ir ji viena protinga, daugiau nesimato nieko

  • Už šmeižtą galite atsakyti ir gana griežtai. Kurioje vietoje Umbrasas trukdė autobusų stoties statybai ar rekonstrukcijai? Buvo pateikti du skirtingi projektai. tai Umbrasas prašė apsispręsti, kurį pasirenkate

   • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų