"Sekundės" nuotr.

Panevėžys skelbs konkursą Senvagei atnaujinti

Panevėžys skelbs konkursą Senvagei atnaujinti

Panevėžio savivaldybė imasi viešųjų pirkimų rengdamasi atnaujinti centrinę miesto dalį – Senvagę ir jos prieigas.

10 hektarų ploto teritorijos ir želdinių tvarkymui planuojama skirti ne daugiau nei 3,8 mln. eurų.

Kaip BNS sakė savivaldybei laikinai vadovaujantis vicemeras Aleksas Varna, tikimasi viešuosius pirkimus baigti rudens pradžioje.

„Kitą savaitę planuojame pradėti rangos pirkimo procedūras, rugsėjo pabaigoje planuojama rangos sutartį pasirašyti. Turėtų atsirasti dviračių takai, Senvagėje turėtų atsirasti plaukiojantis fontanas, atnaujintos erdvės prie vandens, tvarkoma viskas iki Aleksandro skvero“, – pasakojo vicemeras.

Projektu numatyta sutvarkyti želdinius, atnaujinti ir įrengti apie 18 tūkst. kvadratinių metrų pėsčiųjų, dviračių takų, įrengti du naujus tiltus ir lieptą, sutvarkyti Aleksandro, Juozo Balčikonio skverus, įrengti vaikų žaidimų, treniruoklių, apžvalgos aikšteles, atnaujinti apšvietimą, vandentiekį.

Sąlygose numatyta, kad darbai turės būti baigti per 14 mėnesių nuo sutarties sudarymo, su galimybe pratęsti sutartį dviems mėnesiams.

Projektas buvo įstrigęs po prieš metus priimto Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo. Tuomet VTEK nustatė, kad miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas supainiojo interesus, nes nenusišalino nuo tarybos sprendimo, kuriuo kreiptasi dėl Europos Sąjungos paramos trims miesto tvarkymo projektams įgyvendinti, taip pat ir Senvagei atnaujinti. Prie šių projektų rengimo prisidėjo ir mero sūnus.

Šį vasarį VTEK sprendimą teismas panaikino pažymėjęs, kad mero sūnus Ignas Račkauskas neturėjo ilgalaikės sutarties su konkursą laimėjusia mažąja bendrija „Pupa – strateginė urbanistika, o pats meras nepriėmė sprendimų, kurie būtų lėmę konkurso laimėtoją.

Pats meras R. M. Račkauskas šiuo metu nušalintas nuo pareigų, jam pateikti įtarimai korupcija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

 

Komentarai

 • Apsaugok viespatie visus miestus nuo tokio mero. Projektai stringa merui supainiojus interesus,merui pateikiami itarimai korupcija,meras nusalinamas nuo pareigu ir t.t it t.t. Negali gi miestas tapti vieno klauno ikaitu.

  • Prieštarauju. Merą palaikau ir dėkoju už sprendimą sutvarkyti miesto visumą.

   • Dėkui už mano paties išsakytas mintis, nes tikrai liūdina kai iš piktos valios dergia merą, o Račkauską tai labai palaikau kaip ir visus tuos miesto projektus.

    • Atsakyti
 • Nuo Ekrano užtvankos gražiai nuo meldų, žolių, sąnašų iki Berčiūnų išvalykim Nevėžio upeliūkštį,paskatinkim baidarių plaukimą ir kt. pramogas,bus didelis populiarumas ir jaunimo užimtumas.O kad granitais pastiprinsit Senvagės krantus, tuo pačiu pasinaudojant pirkimais, miestelėnams džiaugsmo komforto nesudarys, bus dar viena korupcinė byla.Mes jau tokie,be naudos sau miestui piršto nejudinsiu.

 • Jeigu nebutu nusaline mero,tai konkursa turbut laimetu arba mero sunus arba mero patarejos tevas.

 • VTEK sprendimas projekto rengimui itakos neturėjo. Kam taip grubiai meluot. Net projekto „parodomasis“ viesinimas vyko kaip tik tuo metu. Tiesiog PUPA nespėjo apsidirbt visų darbų. Kai savivaldybės administracija leidzia PUPAi tempt gumą tai kažką sako.

  • Atsakyti
  • Apskritai visu konkursu,kuriuos laimi mero sunus,rezultatus reiktu anulioti,zmones ne tam mera isrinko kad seimynini bizniuka uz miestui skirtus pinigus suktu.

   • Atsakyti
   • Žodis yra sielos veidrodis. Kuo tamsesnė kalba – tuo tamsesnė ir kalbančiojo siela. Kiek galima priešintis pažangai? Gražūs tie projektai, gražūs ir geri. Tik baik rėkti ir apsibusk: pasaulis nėra nei juodas, nei skaudus. Kam tiek baimės? Taigi save griauni bambėjimą ir verkimą pasirenki kai.
    visais laikais buvo gąsdintojų pasaulio pabaiga, gaila, kad tokių liko ir XXI a. jau antram dešimtmečiui besibaigiant…

 • projektas įstrigęs, nes nebeapžioja Pupa, kiek dosniai gavo iš šios valdžios, berods 4 ar 5 projektus. O už vėlavimą delspinigiai, prie ko čia meras? Ne meras projektą rengia. Ištrauka iš savivaldybės informacinio psl:
  „Konkrečius techninio projekto sprendinius MB „Pupa – Strateginė urbanistika“ turi pateikti iki 2017 m. spalio. Statybos darbai numatomi 2018-2019 m.“
  dabar jau 2018 rugpjūtis!!!

  • kai žmogus nesupranta terminų, gerai būna, kad juos pasiaiškina, o ne nesąmones šaukia. Projektas parengtas jau senai. Perkami rangos darbai. Ranga ir pavadinami statybos darbai. Asta, 2018 metai ir yra 2018 metai. Nei trys, nei šimtas šauktukų nepakeičia gi metų.

   • Kada senai? Patys pripazino, kad veluoja. Pamirsai?

    • Atsakyti
 • Kas ten negerai toj senvagėje? Ar nieko svarbesnio nebėra?

 • svarbu rupintis taikos baladzeis visame placejiame pasaulija ne vien tik Marijos zemieje taip kaip viena bendra pasauline emigrantu seima augina savo vaikialius su lietuvisko gintarelio asaromis akyse ir sirdutese mazu vaikeliu mums

 • nuo kada Leliuk patapai Genute (1-as komentaras)

 • O dėl įvairovės – gal kokį straipsnelį parašius tik po to, kai bus padaryta o ne kas bus amžinai daroma ir nepadaroma ?

 • Gal geriau Nevėžio pakrantes už tuos pinigus patvarkykite.Matyt, nepiniginga – daug darbo mažas biznis. Oi besmegeniai savivaldybėje.

 • geriau isties Nevezio upe per miesta tekancia sutvarkytu, isvalytu kaip cia kai kurie siulo, kita vertus gyvenamuose kvartaluose geriau padarytu daugiau aiksteliu masinoms statyti, o ne kad zmones savo pinigais turi daryti, o zeme tai ne daugiabuciui, o savivaldybei priklauso. O senvage ir taip dar grazi

  • Atsakyti
 • Gal geriau imkites autobusu stoties.Autobuse girdziu pravaziuojanti keleive sako:“ale stotis kaip maciau pries50metu kokia buvo tokia ir tebera.Gal itrauke i pavelda ir saugos toliau ,na pakis po stogu ar kaip“.Geda buvo klausyt.O kaip jums,ponai,juk jus tarnaujate miestui ir miestieciams?

 • Aš niekada nesitikėjau, kad vis dar yra sąžiningas skolintojas. šį rytą gavau p. Theodorei 15 000 eurų paskolą, galite susisiekti su juo el. paštu: theodorejamesonfinance@gmail.com

Rodyti visus komentarus (19)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų