P. Židonio nuotr.

Panevėžio saugykloje – milijoninės vertės dovana

Panevėžio saugykloje – milijoninės vertės dovana

Panevėžyje kylant naujos kartos muziejui – Stasio Eidrigevičiaus menų centrui (SEMC), miestas savo saugyklose jau turi pačią svarbiausią jo kolekciją.

Joninių išvakarėse į Aukštaitijos sostinę vilkikas pargabeno pasaulinio garso menininko, iš Panevėžio krašto kilusio, o pastaruosius keturis dešimtmečius Lenkijoje gyvenančio S. Eidrigevičiaus beveik 900 kūrinių, vertų kelių milijonų eurų.

Iš atvežtųjų 983-ijų meno darbų 749-is autorius dovanojo Panevėžiui, kitus 144-is paskolino miestui 10-iai metų su galimybe juos eksponuoti.

Į Panevėžį pargabentoje kolekcijoje – labai įvairių žanrų darbai: akvarelės, piešiniai tušu, ekslibrisai, tapyba pastelėmis, dešimt instaliacijų, trijų S. Eidrigevičiaus iliustruotų knygų iliustracijos, jo režisuoto spektaklio „Baltasis elnias“ scenografijos detalės, 40 „liūdesėlių“ – taip vadinami jo paties sukurto originalaus dailės žanro darbai.

SEMC laikinojo direktoriaus Arūno Astramsko teigimu, iš Lenkijos parvežti vertingai kolekcijai skelbtame viešųjų pirkimų konkurse galėjo dalyvauti įmonės, per praėjusius metus vykdžiusios meno kūrinių, įkainotų ne mažiau nei milijonu eurų, tarptautinius gabenimus.

Pargabenti brangų krovinį panoro šešios.

Visą straipsnį skaitykite birželio 29 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Joninių išvakarėse Panevėžį pasiekė ypatingas krovinys iš Varšuvos – 10 metrų ilgio sunkvežimis, pilnas S. Eidrigevičiaus meno kūrinių. L. Paškevičiaus nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų