DELFI nuotr.

Panevėžio robotų fiestoje – beveik 300 robotų kūrėjų

Panevėžio robotų fiestoje – beveik 300 robotų kūrėjų

Jau šeštadienį, gruodžio 8 d., Panevėžys taps Lietuvos robotikos sostine. Iš skirtingų šalies kampelių į KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetą suvažiavę jaunieji robotų konstruotojai varžysis dėl geriausiojo vardo.

Varžybos bus įtemptos – dalyvauti ir įrodyti savo gebėjimus pasiruošę beveik 300 kūrėjų. Dalyviai į varžybas registruojami 8 d. nuo 8 val., iškilmingas robotų fiestos atidarymas – 10 val.

Savo pačių sukonstruotus ir suprogramuotus robotus vaikai ir moksleiviai išbandys septyniose rungtyse. Tarp jų – sumo kovos, ralio kroso lenktynės, linijos sekimo iššūkis. Renginio ašis – pagal tarptautinį formatą organizuojamos „First Lego League“ varžybos, kur robotai išbandys net 15 įvairaus sudėtingumo misijų. Varžybų dalyvius jos nukels į Mėnulį. Robotams teks įveikti kraterius, į reikiamas vietas nugabenti palydovus, sėkmingai nuleisti erdvėlaivį, pasirūpinti sužeistu astronautu ir atlikti kitas kosmines užduotis.

Robotų varžybos – ne tik linksmas ir azartiškas laisvalaikio leidimo būdas. Kurdami robotus vaikai mokosi programuoti, kurti inžinerinius sprendimus, kritiškai mąstyti ir kūrybiškai spręsti problemas. Tai – ateities profesijoms, apie kurias mes dabar galbūt nė nenutuokiame, būtinos kompetencijos.

Robotų fiestoje šeštadienį susipažinti su naujausiomis technologijomis progą turės kiekvienas. Interaktyvioje parodoje bus galima apžiūrėti roboto ranką, pabendrauti kvies kalbantys robotai, su kosminių svarstyklių pagalba galėsite sužinoti, kiek svertumėte kitose Saulės sistemos planetose, o ypatingų potyrių ištroškusiems fiestos dalyviams duris atvers virtualios realybės erdvė. Smalsiausiems fiestos dalyviams bus organizuojamos ekskursijos pramoninių ir mobiliųjų robotų bei transporto priemonių inžinerijos laboratorijose.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų