Panevėžio regiono bibliotekininkėms – „Ad astra” apdovanojimai

Panevėžio regiono bibliotekininkėms – „Ad astra” apdovanojimai

Šventė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje – įteikti „Ad astra” apdovanojimai geriausiems regiono bibliotekininkams. Šiemet tai – Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Austėja Jasaitienė, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Vaškų Vandos Zaborskaitės bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Aldona Oniūnienė ir Panevėžio rajono Smilgių gimnazijos bibliotekininkė Aušra Kasparienė.

„Ad astra” apdovanojimus G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka teikia nuo 2017 m. Nominacija siekiama viešinti, paskatinti kūrybiškai ir inovatyviai dirbančius regiono bibliotekų darbuotojus už išskirtinę veiklą, aukštą profesionalumą, reikšmingus darbus organizacijų ir bendruomenių labui.

„Jau aštuntą kartą susirenkame apdovanoti regiono geriausiųjų. Šiemet turėsime jau 24 žmones, kuriuos pagerbiame už G. Petkevičaitės-Bitės vertybių puoselėjimą – atvirumą, pastabumą, tobulėjimą ir – svarbiausia – dalijimąsi su kitais”, – teigė G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Greta Kėvelaitienė.

„Kadangi universitete studijavau ne bibliotekininkystę ir kurį laiką dirbau kitus darbus, šis apdovanojimas – tarsi paskutinis įrodymas sau pačiai, kad visgi galiu save vadinti bibliotekininke. Bibliotekoje dirbu jau 7 metus ir kartais pagaudavau save pagalvojant, jog dar nežinau kažkokios paslapties, kurią žino ir saugo šios nuostabios specialybės atstovai. Šiandien manau, kad paslaptis paprasta – mylėti tai, ką darai, nebandyti savęs įrėminti ir drąsiai improvizuoti”, – šypsosi A. Jasaitienė.

„Labai didelė garbė gauti „Ad astra“ apdovanojimą. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad mano darbai pastebimi. Kartu tai didelė motyvacija nesustoti, dirbti, tobulėti, ieškoti naujų formų. Šį apdovanojimą dalinuosi su mane visada palaikančia viešosios bibliotekos administracija, Vaškų miestelio bendruomene”, – sako A. Oniūnienė.

„Ad astra” man netikėta. Dirbau paprastą darbą bibliotekoje – įvairios edukacinės veiklos, integruotos pamokos. Žinoma, malonu turėti šalia kolegas, kurie palaiko ir įvertina”, – teigia A. Kasparienė.

Metų geriausiosios teigia, kad bibliotekininko darbe joms patinka įvairūs dalykai.

Austėja: „Knygos yra pagrindas, nuo kurio atsispyrus galima plėtoti daugybę temų ir veiklų. Dėl to darbas bibliotekoje nenuobodus, atneša naujų pažinčių ir iššūkių. Jaučiu, kad augu ne tik kaip specialistė, bet ir kaip asmenybė. Tai praturtina vidų. Na ir, žinoma, turbūt nėra nemėgstančio skaityti bibliotekininko, todėl dirbti ir kasdien matyti, liesti knygas, kalbėtis apie jas yra labai malonu”.

Aldona: „Bibliotekininko darbas – geriausia galimybė tobulėti kaip asmenybei, patenkinti smalsumą, kultūrinį išprusimą. Daugiau kaip 20 metų dirbu darbą, kuriame visada esi tarp žmonių, bene pirmas sužinai visas mokslo, technologijų, politikos, kultūros naujienas, kur rasti informacijos ir, svarbiausia, tuo dalintis su vartotojais. Esu apsupta įvairaus amžiaus vaikų. Miestelyje yra gimnazija, o tai padeda nenutolti nuo jaunimo, geriau suprasti jų problemas, lūkesčius. Gal todėl ir respublikinis jaunimo kūrybinės raiškos konkursas „Eilėraščio menas ir jo interpretacija“, kurį jau 9 metus biblioteka organizuoja su Vaškų gimnazija, sėkmingai gyvuoja ir nepritrūksta dalyvių”.

Aušra: „Bibliotekininkas yra žmogus, besisukantis laiko rate, – pamatyti, pasiimti, pristatyti, pasiūlyti”.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų