Panevėžio rajono Metų mokytojas – Jonas Marcinkevičius

Panevėžio rajono Metų mokytojas – Jonas Marcinkevičius

Artėjanti mokslo metų pradžia Panevėžio rajono Velžio gimnazijos pradinių klasių mokytojui Jonui Marcinkevičiui šįmet bus dviguba šventė. Rajono Taryba pedagogui suteikė rajono Metų mokytojo vardą.

J. Marcinkevičius džiaugiasi apdovanojimu, bet jo nesureikšmina.

„Kiekvienas įvertinimas malonus, bet labai daug mokytojų Panevėžio rajone verti tokio pagerbimo“, – įsitikinęs pedagogas.

J. Marcinkevičius mokytoju dirba jau 28-erius metus ir labiausiai yra susitelkęs ties choreografija. J. Marcinkevičius kuklinasi nesantis šios srities profesionalas, tik mėgėjas, tačiau sutinka čia nemažai pasiekęs.

Mokytojas pasakojo, kad jam labai svarbu kurti ne tik gerą ryšį su vaikais, bet ir bendradarbiauti su tėveliais.

Pačius pradinukus į užklasines veiklas J. Marcinkevičius įtraukia palaipsniui nuo pirmos klasės.

„O paskui jie jau patys nori dalyvauti, tobulėti, siekti rezultatų ir nugalėti“, – vaikų aktyvumu didžiuojasi mokytojas.

Ne vien pamokos

Velžio gimnazijoje nuo 1989 m. dirbančio J. Marcinkevičiaus mokiniai yra aktyvūs įvairių šalies, tarptautinių renginių, meninės raiškos, matematikos, lietuvių kalbos, informacinių technologijų, sporto ir piešinių konkursų dalyviai, prizininkai ir laimėtojai.

Mokytojo parengti šokėjai puikiai pasirodo Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvėse „Patrepsynė“.

J. Marcinkevičius suburtas tautinių šokių kolektyvas „Kupolėlė“ yra pelnęs laimėjimų ne tik rajone, bet ir šalyje bei užsienyje, dalyvavęs Lietuvos dainų šventėse, o 2016 m. tapo Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių konkurso „Aguonėlė“ pirmosios vietos laimėtoju.

Mokytojas 22-ejus metus rengia bendrus projektus su Latvijos respublikos Limbažių rajono Vidrižių pagrindinės mokyklos, Salacgryvos rajono Liepupės vidurinės mokyklos meno kolektyvais.

Šokio sūkury

J. Marcinkevičiaus iniciatyva 12 metų organizuojamas Panevėžio regiono vaikų ir jaunimo šiuolaikinių šokių festivalis „Jaunystės šėlsmas“, 10 metų – šalies tautinių šokių kolektyvų festivalis „Velžio klumpė“.

J. Marcinkevičius rengia ir įgyvendina įvairius rajono, šalies ir tarptautinius projektus. Mokytojas nuolat inicijuoja mokinių piešinių parodas, yra aktyvus akcijų organizatorius ir dalyvis.

Panevėžio rajono Metų mokytojo vardo nominacija įsteigta 2006 m.

Ji, pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Algirdo Kęstučio Rimkaus, Savivaldybės tarybos skiriama įvertinus pedagogų praktinės veiklos nuopelnus, mokinių pasiekimus, reikšmingus darbus pedagogikos srityje, įvairių konkursų, olimpiadų, varžybų rezultatus.

J. Marcinkevičius bus pagerbtas ir apdovanotas per iškilmingą Mokytojų dienos minėjimą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų