Panevėžio rajone sulaikyti 2 uzbekai, per Lietuvą vežę 4 iraniečius

Panevėžio rajone sulaikyti 2 uzbekai, per Lietuvą vežę 4 iraniečius

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, kad trečiadienį Panevėžio rajone pasieniečiai sulaikė du uzbekus, kurie iš Latvijos per Lietuvą, įtariama, į Vakarų Europą neteisėtai gabeno keturis Irano piliečius.

Pirmadienį vakare Panevėžio rajono Ūtos kaime VSAT pareigūnai, talkinami Panevėžio policininkų, patikrino į ten esančios degalinės teritoriją įvažiavusius automobilius „Ford Mondeo“ ir „Kia Ceed“ latviškais numeriais. Pasieniečiai turėjo informacijos, kad jais galimai yra gabenami neteisėti migrantai, skelbiama tarnybos ranešime žiniasklaidai

Automobilius vairavo 21-erių ir 23-ejų metų Uzbekistano piliečiai. Vienas jų turėjo Latvijos išduotą nacionalinę vizą, kitas – leidimą gyventi šioje šalyje.

Automobiliu „Kia Ceed“ kaip keleiviai vyko 34-erių ir 38-erių sutuoktiniai, Irano piliečiai, su dviem nepilnamečiais. Šie iraniečiai Latvijoje yra pasiprašę prieglobsčio. Pirminiais duomenimis, nesulaukę sprendimo dėl savo prašymų ir neturėdami teisės išvykti iš šalies, migrantai bandė pasprukti į Vakarų Europą.

Iraniečius vežusį „Kia Ceed“ ir jo vairuotoją uzbeką, įtariama, automobiliu „Ford Mondeo“ lydėjo vairuotojo tautietis.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tyrimui vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Uzbekistano piliečiai sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Jiems gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Iraniečiai apgyvendinti prieglobsčio prašytojų patalpose VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardoje. Po tyrimo metu nustatytų aplinkybių patikslinimo juos planuojama perduoti Latvijos pareigūnams.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų