Panevėžio rajone pakartojo Baltijos kelią

Panevėžio rajone pakartojo Baltijos kelią

Kaip prieš tris dešimtmečius, taip ir šį penktadienį Panevėžio rajono gyvenvietės – Piniava ir Šilai – tapo patriotiškai nusiteikusių tautiečių traukos centrais.

Į iškilmingą ir kartu jaukų minėjimą „Baltijos kelio žmonės“ Piniavoje rinkosi ne tik vietiniai. Sulaukta ir svečių iš Žemaitijos, kurie prieš trisdešimt metų čia vyko autobusais ir automobiliais, kad iki pat Saločių nenutrūkstama grandine susikibtų Baltijos kelyje.

Kaip pasakojo gyventojų bendruomenės „Piniava“ pirmininkas Zigmantas Babilas, ši gyvenvietė Baltijos kelyje buvo labai svarbus taškas.

„Aš pats prieš trisdešimt metų taip pat šioje vietoje stovėjau Baltijos kelyje. Širdis sakė, kad reikia pramušti uždangą į laisvę ir Nepriklausomybę, užteks taikstytis su okupacija. Baimės nebuvo jokios, tik ryžtas. Labai džiugu, kad žmonių pilietiškumas ir aktyvumas niekur nedingo ir net po trisdešimt metų mes galime vėl susikabinti rankomis ir dar kartą parodyti, kad ta meilė savo šaliai vis dar gyva mūsų širdyse“, – sakė Z. Babilas.

Apjuosė Nepriklausomybės šalikas

Šįkart Piniavoje gyva žmonių grandinė nusidriekė ne Baltijos kelyje, o pievoje netoli paminklo Baltijos keliui atminti. Rankose tarsi vėliavos suplevėsavo šeši šimtai balionų Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavų spalvų. O spalvingą minią apjuosė iš gretimo Panevėžio rajono kaimo – Geležių – atvežtas Nepriklausomybės šalikas. Į beveik kilometro ilgio šaliką sumegzta daugiau kaip keturių šimtų rajono gyventojų meilė savo kraštui ir širdies šiluma.

Renginį puošė jau tradiciniais tapę Baltijos kelio gėlių kilimais. Ir šįkart Piniavos darbštuolės iš vietinių augintų ryškiaspalvių gėlių žiedų sudėjo įstabius floristikos kilimus, atspindinčius Baltijos kelio vienybę. Šiai progai surengta Daliaus Dirsės medžio skulptūrų paroda. Prie įžiebto Baltijos kelio vienybės laužo laukė ir koncertinė programa su mėgėjų meno kolektyvais, skrabalininku Egidijumi Impoliu, grupėmis „Laimingu būti lengva“ bei „Vairas“.

Gimusi drąsa

Baltijos kelio trisdešimtmetis iškilmingai paminėtas ir kitoje Panevėžio rajono gyvenvietėje – Raguvos seniūnijoje esančiuose Šiluose. Čia vyko iškilminga eisena link magistralės Vilnius Panevėžys, 105 kilometre esančios Ąžuolų giraitės, kur iškilmingai sutikti XXVIII tradicinio tarptautinio estafetinio bėgimo „Baltijos kelias“ Vilnius – Talinas dalyviai, vyko parasparnių pasirodymas ir šventinis koncertas.

Panevėžio rajone apsilankęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pasveikino Baltijos kelio dalyvius, šio istorinio įvykio organizatorius, liudininkus ir visus Lietuvos žmones Baltijos kelio 30-mečio proga.

„Šešiuose šimtuose kilometrų suspaustų delnų Baltijos tautos dalinosi šiluma, viltimis, svajonėmis – juose gimė drąsa, tokia didelė, kad jau niekas nebegalėjo jos sustabdyti. Baltijos kelias nepavargo ir nepavargs. Jis išliks laisvos minties žinia. Laivės, kurios siekėme ir kurią visada ginsime“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

Baltijos kelio 30-mečio proga Seimo Pirmininkas atkreipė dėmesį ir į tuo metu istorijoje precedento neturėjusią trijų šalių žmonių jungtinę veiklą, ir į šios vienybės unikalumą.

„Baltijos kelias tapo mūsų šalių ir mūsų žmonių nepriklausomybės įrodymu. Sustoję taikoje ir bendrystėje, laikydami vienas kitam už rankų ir dainuodami mes kartu įžengėme į naują mūsų gyvavimo etapą. Kartu žengiame ir toliau – vienybėje ir taikoje“, – pabrėžė V. Pranckietis.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų