„Sekundės“ nuotr.

Panevėžio rajone, Linkaučiuose, neliko globos namų

Panevėžio rajone, Linkaučiuose, neliko globos namų

Panevėžio rajono vaikų globos namai Linkaučių kaime baigė gyvavimą. Juose gyvenę 28 vaikai įkurdinti trijuose bendruomeniniuose vaikų globos namuose Piniavos, Vaivadų ir Miežiškių kaimuose.

Čia jie gyvena šeimos modeliui artimoje aplinkoje, sudarytos palankesnės sąlygos ugdyti socialinius įgūdžius, savarankiškumą.

Gyvenamieji namai su sklypais ir priklausiniais priemiestinėse gyvenvietėse – Piniavoje ir Vaivaduose – nupirkti ir pritaikyti bendruomeniniams vaikų globos namams. Suremontuotas seniūnijos centre Miežiškiuose esantis vietos parapijai priklausantis pastatas.

Vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du, artimesniam bendravimui gali susirinkti į svetainę, kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai, stalas.

Virtuvėse, aprūpintose reikiama buitine įranga, globotiniai gali pagal savo amžių ir galimybes patys gaminti maistą.

Piniavoje ir Vaivaduose šalia namų yra erdvūs kiemai žaidimams, sodai su vaismedžiais, pavėsinės, šiltnamiai, kur vaikai galės auginti daržoves. Palanki lauko aplinka žaidimams, kitoms laisvalaikio veikloms sudaryta ir Miežiškiuose.

Kiekvienuose bendruomeniniuose vaikų globos namuose dirba po 6 darbuotojus, gyventi gali 6–8 vaikai. Prižiūrėdami mažiau globotinių nei masiniuose vaikų namuose darbuotojai gali jiems skirti daugiau dėmesio, pastebėti individualius vaiko poreikius, artimiau bendrauti.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, Panevėžio rajono savivaldybė yra tarp 10 savivaldybių, jau pertvarkiusių vaikų globos namus ir ilgalaikę globą teikiančių ne instituciniuose vaikų globos namuose.

Panevėžio rajono vaikų globos namai, kuriems buvo leista teikti ilgalaikę globą instituciniuose vaikų globos namuose iki 2023 metų gruodžio mėn. 31 d., reorganizuoti nelaukiant šio termino.

Komentarai

 • Sukišo milijonus ir paliko griūti

  • Atsakyti
  • Įdomiausia tai kad ką darys su pačiu pastatų, ir dydelem patalpom, kas ten beliks iš to pastato, o gal lauks kol supus, tai kam tada remontavo ir kišo milijonus, gaila ir tu geru vaikų ir pačios istaigos, tikrai nebuvo priežasties uždaryti, ten dirba malonus ir geri darbuotojei, ir. Ten jaukų šiltą ir gera gyventi buvo, ir būdavau visalaika laukiamas ir aprūpintas viskuom, galiu drąsiai pasakyti visiems darbuotojams labai didelis ir nuoširdūs ačiū

  • Labai ačiū

 • Šaunu, kad naikina globos namus. Tačiau infrastruktūra galima pritaikyti visuomenės labui. Tikiuosi nebus išparduota ir išdalinta.

 • Dabar neturi vietų paaugliams ir visai jų nebeima iš nesaugios aplinkos, ,, kaišo ,, vaikus rizikiniams giminėms…

  • Atsakyti
 • Niekada niekur neskaičiau ,negirdėjau, kad siūloma lietuvos gyventojams įsisūnyti, įsidukrinti jaunus žmones,jie neturi tėvų.Kur, kada, kas buvo skelbta.? Visur vyksta savanaudiškumas, jei nebus vaikų, aš busiu bedarbis.Dejuos, pasakos išgalvotas istorijas, kad tik neatiduot vaikų.Atiduokit vaikus šeimoms, Paskelbkit spaudoj, televizijoj ir problemų nebus.

 • Tuščius, gražiai suremontuotus pastatus galėtų pritaikyti pagyvenusių, vienišų žmonių apgyvendinimui.

 • Raguvėlės mokyklą irgi renovavo,sukišo milijoną o poto uždarė ,pinigų plovimas

 • Gal būt reikėtų ne parduoti, kaip Ėriškių mokyklos, o pritaikyti senelių namas , bet ne privatiems, Juk ten buvo mokykla- internatas probleminiams vaikams. Valstybės ivesticijos didelės. Tai juk mūsų visų pinigai.

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų