Panevėžio rajone lankėsi švietimo ir mokslo ministrė

Panevėžio rajone lankėsi švietimo ir mokslo ministrė

Panevėžio rajono savivaldybėje penktadienį lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Pažintis prasidėjo nuo susitikimo su savivaldybės vadovais, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistais, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Panevėžio rajono skyriaus tarybos pirmininku, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos direktoriumi Vaidu Pociumi.

Savivaldybės meras Povilas Žagunis atkreipė dėmesį, jog tai antrasis ministrės J. Petrauskienės vizitas: pirmąkart, 2017 m. gegužės mėnesį, ji dalyvavo Velžio gimnazijoje vykusioje Lietuvos leidėjų asociacijos ir ministerijos atstovų atviroje diskusijoje apie ugdymo priemonių inovacijas šiuolaikinėje mokykloje. Pristatęs švietimo įstaigų tinklą, meras pasidžiaugė ministerijos užmojais savivaldybėms skirti daugiau mokyklinių (geltonųjų) autobusų. Ypač tai pajus „kaimiškosios“ savivaldybės, tarp jų ir Panevėžio rajono, kuriose dėl reorganizacijos vaikų kelias į mokyklą pailgėjo.

Po susitikimo savivaldybėje ministrė lankėsi Naujamiesčio lopšelyje-darželyje „Bitutė“ bei Naujamiesčio gimnazijoje, bendravo su gimnazistais, mokytojais. Pasak savivaldybės mero P. Žagunio, gimnazijoje viešinti J. Petrauskienė – jau trečioji švietimo ir mokslo ministrė (čia jau lankėsi ministrai Gintaras Steponavičius ir Dainius Pavalkis).

Baigiamoji švietimo ir mokslo ministerijos atstovų vizito dalis – susitikimas su Panevėžio apskrities švietimo įstaigų vadovais ir mokytojais. Ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas pristatė etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelį, kai atlyginimai mokytojams bus skaičiuojami ne tik už pamokų krūvį, bet už visas darbo valandas. Pasak A. Aldakausko, 2018 m. rugsėjo mėnesį įsigaliojus naujajai apmokėjimo tvarkai, atlygis už darbą bus socialiai teisingesnis.

„Švietimo ir mokslo ministerija duos kiekvienai mokyklai bendrą etatų skaičių ir kiekviena mokykla turės nustatyti, kaip tiksliai jie bus išdalinami. Bus perkelta daugiau atsakomybės pačiai mokyklos vadovybei. Kiekvieno mokytojo atlyginimas bus skaičiuojamas individualiai. Tai turės būti daroma skaidriai ir aiškiai pagal bendruomenėje aptartus principus“,– naujojo darbo apmokėjimo metodikos pristatymą papildė  švietimo ir mokslo ministro patarėjas Arminas Varanauskas.

Komentarai

  • Ir kiek mokyklų rajone reiks uždaryti?

    • Tiek kiek liks etatų. Gerai veikė ta sistema apmokėjimas už pamokas, o ne etatus. Klausykite prezidentės. Dabar mokytojas, turėdamas 12 pamokų ir 24 valandas bendruomenės darbo, kaip vadinsis?

  • Tampo ministrus po savivaldybes Seimūnai, vaizduoja, kad valdžioje, merad ministrus skaičiuoja vizitais. O kad mokinių pasiekimai rajono blogi, kad rajono caikai renkadi miesto mokyklas, tyli

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų