Iš trijų su Darbo partijos vėliava į miesto Tarybą išrinktų politikų su šia politine jėga kol kas lieka tik G. Kuzmienė. Frakcijos vyriškoji dalis – A. Petrauskas (viduryje) ir V. Viržintas su „darbiečiais“ atsisveikina. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Panevėžio politikos viršūnėje nyksta „darbiečiai“

Panevėžio politikos viršūnėje nyksta „darbiečiai“

Stabilumo iki kadencijos pabaigos egzamino neišlaikė dar viena politinė jėga. Panevėžio miesto taryboje tris balsus turėjusi Darbo partijos frakcija naikinama. Buvę „darbiečiai“ buriasi į naują, tik kitu vardu.

„Šiuo metu dar tebesu Darbo partijoje, bet planuoju labai greitai iš jos trauktis“, – teigė vis dar frakcijos seniūnas Virginijus Viržintas.

Prieš keletą mėnesių „darbiečių“ gretas paliko kitas šios frakcijos narys Alfonsas Petrauskas. Trečioji frakcijos atstovė Galina Kuzmienė teigė kol kas liekanti Darbo partijoje.

Frakcijai pakeitus vardą, o dviem iš trijų jos narių ir politines pažiūras, pasak V. Viržinto, jie vis tiek pasiliekantys miesto Tarybos valdančiojoje daugumoje.

Šiandien vyksiančio Tarybos posėdžio išvakarėse dar tebebuvo diskutuojama ir dėl frakcijos vardo, ir kam patikėti jos seniūno postą.

Pirmininkavimas nebevilioja

Pats V. Viržintas dar vasarį, pradėjus byrėti Darbo partijos Panevėžio skyriui, tvirtino neturintis minčių palikti politinių bendražygių. Maža to, jo kandidatūra buvo iškelta į skyriaus pirmininkus. Kitą savaitę vyksiančiuose rinkimuose V. Viržintas dėl Panevėžio „darbiečių“ lyderio vardo būtų susigrūmęs su Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštiene.

Dabar V. Viržintas teigia net nebeplanuojantis dalyvauti susirinkime.

Kodėl taip staiga pasikeitė požiūris į „darbiečius“, 12-a metų jų gretose išbuvęs politikas neatskleidžia. Visgi prasitaria, jog paskutinį tašką padėjo prieš keletą savaičių Panevėžyje įvykęs skyriaus susitikimas su prie partijos vairo panorusiu sugrįžti Viktoru Uspaskichu.

„Negaliu tiksliai pasakyti, kodėl traukiuosi, bet, matyt, pribrendo tam reikalas.

Su Darbo partija man nebepakeliui. Nuvylė atvykusio į Panevėžį V. Uspaskicho kalbos. Tas paskutinis susitikimas su juo, po to sekęs skyriaus tarybos susirinkimas buvo akstinas trauktis. Pritrūko partijai naujų idėjų“, – aiškino V. Viržintas.

Judina administracijos kėdes

Kol kas V. Viržintas teigia nepulsiantis į kitos politinės jėgos glėbį. Politikas tvirtina neturintis planų sekti vasarį iš „darbiečių“ pasitraukusio jų lyderio Panevėžyje Petro Narkevičiaus pavyzdžiu. Šis tapo naujo politinio darinio – Socialdemokratų darbo partijos vienu iš 200-ų steigėjų. Nors partijos steigiamasis suvažiavimas jau įvykęs, jos kol kas nėra užregistravusi Teisingumo ministerija.

Panevėžio miesto taryboje byrant „darbiečių“ gretoms, komplikuota darosi šios partijos į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas deleguotos S. Jakštienės politinė ateitis. Darbo partijai praradus pozicijas Taryboje, S. Jakštienė lieka be politinio užnugario. Teisės aktai leistų ją atšaukti iš pareigų kaip praradusią politinį pasitikėjimą.

Šiuo metu Darbo partijos Panevėžio skyriuje likę apie 100 narių, tai yra triskart mažiau nei geriausiais partijos gyvavimo laikais. Vien per pastaruosius porą mėnesių iš skyriaus išėjo maždaug dvi dešimtys narių.

Komentarai

  • Eh jūs parsidaveliai ir bailiai.

  • Protingi žmonės seniai turėjo iš tokios partijos lėkt.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų